Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.01.2018, 13:00

Susedia si udržali rekordnú sledovanosť. Pozrelo si ich trištvrte milióna divákov

Spolu so seriálom Oteckovia sú lídrami vysielania.

Susedia si udržali rekordnú sledovanosť. Pozrelo si ich trištvrte milióna divákov
Zdroj: TV Markíza

Susedia si aj s druhou premiérovou časťou udržali záujem divákov a stali sa najsledovanejším programom dňa. Epizódu s názvom Profesor (alebo László pomáha) si pozrelo 744-tisíc divákov nad 12 rokov, Markíza si pripísala vysokú sledovanosť 16,3 percenta a trhový podiel 39,6 v cieľovej skupine divákov 12-54 rokov. 

Obnovení Susedia sa vrátili na obrazovky minulý pondelok 1. januára a bol to mimoriadne vydarený návrat. Pozrelo si ich bol rekordný počet divákov - takmer 1,1 milióna. Išlo o vôbec najsledovanejší program na slovenskom televíznom trhu od hokejových majstrovstiev sveta v roku 2016

Vysoká sledovanosť Susedov udržala divákov pri obrazovkách aj pri nasledujúcej repríze Hornej Dolnej, ktorá si pripísala rating 8,1 percenta a podiel 23,5 percenta. Prekonala aj premiérové Inkognito na JOJ, ktoré skončilo so sledovanosťou 7,4 percenta a podielom necelých 19 percent.

Zdroj: TV Markíza

​Vyššiu sledovanosť ako Inkognito si pripísali aj podvečerní Oteckovia, ktorí odštartovali na Markíze minulý týždeň ako denný seriál. Po prvom týždni vysielania sa ukazuje, že seriál u divákov zabodoval a stal sa  lídrom access prime. Včerajšia epizóda dosiahla sledovanosť 9,2 percenta s doposiaľ najvyšším trhovým podielom 31,3 percenta v cieľovej skupine 12-54, pozrelo si ju 454-tisíc divákov nad 12 rokov.

Sledovanosť nad 10 percent si pripísali aj hlavné spravodajské relácie Markízy, ktoré za Susedmi obsadili ďalšie najvyššie priečky v rebríčku sledovanosti. V cieľovej skupine 12-54 boli najúspešnejšie Športové noviny (11,3 %), nasledované Televíznymi novinami (10,1 %) a Počasím (10,0 %). 

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) bola v pondelok v obchodne relevantnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (s podielom 35,4 percenta) aj v prime-time 19:00-23:00 (s podielom 36,4 percenta).

Televízia Markíza uvedie vo štvrtok 11. januára svoju ďalšiu novinku Detektív Dušokriminálny seriál v hlavnej úlohe s Alexandrom Bártom ako slovenským Sherlockom Holmesom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.