Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.01.2018, 08:00

Zem spieva sa vracia na obrazovky RTVS

V úlohe moderátorov sa opäť objaví trio S Hudbou Vesmírnou.

Zem spieva sa vracia na obrazovky RTVS
Zdroj: RTVS

RTVS od soboty 13. januára prináša pokračovanie folklórnej šou Zem spieva. Desať častí odvysiela Jednotka každú sobotu o 20:30. 

Po diváckom úspechu, ktorý Zem spieva zaznamenala v minulom roku, sa RTVS pustila do prípravy ďalšej série. O kastingy, ktoré sa konali vlani v októbri, bol opäť mimoriadny záujem, Do Martina a Starej Ľubovni prišlo približne 2000 záujemcov, teda podobne ako pri prvej sérii.

Z nich odborná porota vybrala 63 účinkujúcich - jednotlivcov, umeleckých súborov a skupín, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách. Do semifinále postúpi maximálne 21 súťažiacich. Z desiatich najlepších vyberú vo finále diváci SMS hlasovaním absolútneho víťaza.

Zdroj: TASR/Dano Veselský

​V pokračovaní veľkolepej šou sa v úlohe moderátorov opäť objaví trio S Hudbou Vesmírnou. Na stoličky porotcov zasadnú aj v tomto roku osvedčení odborníci - Samo Smetana, Barbora Morongová, Lenka Šútorová Konečná, Alžbeta Lukáčová a Vlado Michalko.

Zdroj: RTVS

​V úlohe lokálpatriotov sa predstavia mnohé známe slovenské tváre. V prvej časti sa môžu diváci tešiť na Janka Koleníka, Milku Zimkovú a Lujzu Garajovú-Schrmekovú. V ďalších častiach to budú napríklad Jana Kirschner, Katka Knechtová, Matej Tóth, Štefan Štec, Ondrej Kandráč, Mária Kraľovičová, Marianna Ďurianová, Andrej Bičan a ďalší.

V druhej sérii je pripravených viacero zaujímavostí. Jednou z nich bude účasť súborov i jednotlivcov zo zahraničia. Ide nielen o zahraničných Slovákov, ktorí sa venujú nášmu folklóru v Srbsku, Rumunsku, Anglicku, Maďarsku, či Kanade, ale aj o milovníkov slovenského folklóru z Japonska, ktorí sa združujú v súbore Valaška.

RTVS opätovne prinesie šou prostredníctvom internetu bez geoblokácie, takže Zem spieva si budú môcť diváci pozrieť online na webe rtvs.sk kdekoľvek na svete.

Víťazom prvej série šou sa stal Folklórny súbor Urpín z Banskej Bystrice.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.