Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.01.2018, 16:20

Mám pocit, že keby sme sa bavili o potratoch, tak o minútu prejdeme k Bašternákovi, vytkol Fico moderátorovi

Mám pocit, že keby sme sa bavili o potratoch, tak o minútu prejdeme k Bašternákovi, vytkol Fico moderátorovi
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Premiér Robert Fico dnes v diskusnej relácii V politike na TA3 viackrát znepokojene reagoval pri otázkach moderátora Norberta Dolinského.

Fica najviac pobúrila debata o kauze Bašternák, ktorá sa spája aj s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a opozícia kvôli nej vyzýva ministra, aby odstúpil.

​Premiérovi sa nepáčilo, že moderátor prešiel z témy o rozdelení Československa na kauzu okolo podnikateľa Bašternáka, v ktorého luxusnom komplexe Bonaparte Fico býva.

Bavíme sa o téme 25 rokov Československa a o minútu prejdete k Bašternákovi. Už je toho dosť," povedal Fico a v kritike pokračoval: "Mám pocit, že keby sme sa bavili o potratoch, tak o minútu prejdeme k Bašternákovi," vytkol Fico moderátorovi Norbertovi Dolinskému.

Premiér potom pripustil, že aj vláda robí chyby. "Robia sa chyby, bol by som nedôveryhodný, keby som povedal, že sa nerobia chyby."

Zároveň však rázne zopakoval, že nevidí žiadny dôvod na odvolanie Kaliňáka.

"Kaliňák je najlepší minister vnútra, akého sme mali. Nevidím žiadny dôvod, absolútne žiadny, na odvolanie ministra vnútra. Ukázali sme aj koaličným partnerom, že kauza Bašternák nie je žiadna kauza. Ak by na tom trvali, asi by som nemal inú možnosť a minister by skončil," uzavrel Fico zo svojho pohľadu kauzu Bašternák.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.