Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.01.2018, 00:00

Václav Mika: Reportérov by som nezrušil

Bývalý šéf RTVS Václav Mika si v prípade zrušenia Reportérov počká na postoj Rady. Pre HN hovorí aj o možnej kandidatúre za primátora Bratislavy.

Čo ste robili za takmer pol roka, odkedy už nie ste šéfom RTVS?
Ubehlo to veľmi rýchlo. Mám staré podnikateľské aktivity a bolo sa k nim treba vrátiť. Ale snažím sa pracovať aj na nových projektoch. A tiež sa mi zmenil život. Máme prírastok, tak tomu sa treba venovať.

Máte čas sledovať telerozhlas?
To nie je ani otázka času, ale toho, že tie informácie sú mediálne intenzívne. Ja som si dal záväzok, že nebudem komentovať dianie v RTVS. Mám tri dôvody. Bolo to historicky dané, že generálni riaditelia hodnotili svojich predchodcov a nástupcov, a ja sa profesionálne mienim venovať niečomu inému. RTVS je najkrajší mediálny projekt v mojom živote, ale je to minulosť. Teraz už nie som zainteresovaný. Tretí dôvod je, že som bol v RTVS mimoriadne zapojený. Mal som tam kolegov, priateľov, väčšina z nich tam už nie je. Musím sa od toho oslobodiť a neriešiť veci. Môžem dať jednoduché vyjadrenie, ale nechcem sa hlbšie zainteresovať.

Ale predsa ste sa vyjadrili. Po tom, čo nové vedenie

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.