Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.01.2018, 10:00

Rezník dal verejný prísľub, Reportérov obnoví v septembri

Sledujte naživo verejné zasadnutie rady.

Rada RTVS na svojom pravidelnom zasadaní riešila okrem iného aj aktuálnu kauzu pozastavenej publicistickej relácie Reportéri. Jej predseda Igor Gallo generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rybníkovi povedal, že ho o zmenách ktoré urobil mal informovať, aby predišiel mediálnej pozornosti. 

Rada po vypočutí zhrnutia situácie generálnym riaditeľom prijala uznesenie, v ktorom berie na vedomie informáciu o pozastavení relácie a Rezníkov verejný prísľub o návrate v jesennej programovej štruktúre. Ten sa zaviazal, že po 15. septembri obnovených Reportérov na obrazovky RTVS vráti.

​Rada zároveň skonštatovala, že žáner investigatívy patrí do vysielania a vyzýva GR aby pravidelne informoval o pripravovaných krokoch a pláne na vylepšenie relácie. Zároveň ho vyzvala, aby zvážil v podobných prípadoch informovanie externého prostredia, ako aj kontrolného orgánu verejnoprávnej inštitúcie. 

Najbližšie zasadanie Rady RTVS bude vo februári. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.