Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.01.2018, 16:39

Veľký úspech pre Zem spieva. Z Miami si odniesla cenu za najlepší pôvodný projekt

O šou prejavili záujem obchodníci s televíznymi formátmi z celého sveta.

Veľký úspech pre Zem spieva. Z Miami si odniesla cenu za najlepší pôvodný projekt
Zdroj: RTVS

Obrovský úspech folklórnej šou RTVS Zem spieva dostal zhmotnenú podobu. Režisér Peter Núňez si v týchto dňoch v Miami prevzal cenu za najlepší pôvodný televízny projekt strednej a východnej Európy. Informovala o tom v tlačovej správe Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Zdroj: RTVS

Originálna folklórna šou ešte vlani v júni uspela v súťaži Pitch&Play Live na medzinárodnom festivale NATPE v Budapešti v kategórii non-scripted formátov. Šou zahviezdila a zaujala porotu, zloženú z rešpektovaných televíznych expertov, natoľko, že ju uznali za bezkonkurenčne najlepšiu. Spomedzi 11 projektov zo 7 krajín nemala obdobu a stala sa tak najúspešnejším a najoriginálnejším formátom.

Víťazstvo v Budapešti umožnilo režisérovi Petrovi Núňezovi prezentovať projekt na globálnej celosvetovej prehliadke NATPE v Miami, kam začiatkom týždňa odletel.

„Bol to super pocit,“ neskrýval Núňez svoje nadšenie z ceremoniálu i možnosti predstaviť nádherné slovenské tradície a temperament celému svetu. Obľúbená folklórna šou zožala búrlivý potlesk a uznanie aj v Miami.

„Bol som naozaj v šoku. Po prezentácii iniciovali neformálne stretnutie približne dvadsiati obchodníci s televíznymi formátmi, napríklad z Čile, USA, Japonska, Turecka a ďalších krajín. Ak by sa splnila aspoň desatina z toho, bolo by to úžasné,“ teší sa zo záujmu o formát producent a režisér Peter Núňez.

Po diváckom úspechu prvej série odštartovala RTVS v sobotu 13. januára druhú sériu. V nej okrem domácich talentov súťažia aj súbory a jednotlivci zo zahraničia - nielen zahraniční Slováci, ktorí sa venujú nášmu folklóru v Srbsku, Rumunsku, Anglicku či Maďarsku, ale tiež milovníci slovenského folklóru z Japonska, ktorí sa združujú v súbore Valaška.

Druhú sériu folklórnej šou Zem spieva vysiela RTVS každú sobotu o 20:30 na Jednotke. Vystúpi v nej 63 účinkujúcich - jednotlivcov, umeleckých súborov a skupín, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách. Do semifinále postúpi maximálne 21 súťažiacich. Z desiatich najlepších vyberú vo finále diváci SMS hlasovaním absolútneho víťaza.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.