Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.01.2018, 17:22

Towercom rozšíri svoje služby. Do ponuky pridá archív či hybridnú televíziu

Spoločnosť chce zatraktívniť služby pre domácnosti prijímajúce televízny signál cez anténu.

Towercom rozšíri svoje služby. Do ponuky pridá archív či hybridnú televíziu
Zdroj: Towercom

Počet domácností používajúcich televíznu anténu vzrástol. Podľa posledného prieskumu vzrástol počet domácnosti, ktoré prijímajú televízny signál cez anténu, na 30%. 

Porovnanie výsledkov z novembrového prieskumu s prieskumom z marca 2017, poukazuje na 6% nárast počtu domácnosti využívajúcich signál prostredníctvom antény.

„Aktuálne výsledky prieskumu ukazujú, že vysielanie cez anténu je atraktívnym riešením pre príjem televízneho signálu, ktoré diváci oceňujú a stáva sa vyhľadávaným spôsobom sledovania televízie," zhodnotil výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Towercom Ivan Peschl.

Spoločnosť plánuje svoju ponuku zatraktívniť doplnkovými službami. "Vývoj televízneho trhu ako aj dlhodobá priazeň televíznych divákov nás motivuje k tomu, aby sme priniesli nové služby ako je hybridná televízia, archív či možnosť spätne si prehrať vysielanie, teda tzv. 24 hodinový time shift, ktoré už čoskoro zvýšia komfort televíznych divákov,“ doplnil Peschl.

Spoločnosť Towercom zabezpečuje pokrytie Slovenskej republiky televíznym a rozhlasovým signálom verejnoprávnych médií ako aj súkromných televíznych a rozhlasových spoločností. Spoločnosť vlastní a rozvíja rozsiahlu vežovú infraštruktúru. Zároveň je prevádzkovateľom televíznej služby Plustelka.

Prieskum zrealizovala v novembri spoločnosť GfK na vzorke 1000 respondentov z celého Slovenska. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.