Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.01.2018, 16:03 Aktualizované dňa 22.01.2018 o 18:52

Na Facebooku sa opäť šíria falošné Tesco kupóny. Lákajú na 150 € nákup zadarmo

Tesco upozorňuje, že ide o podvod. Článok sme aktualizovali o vyjadrenie spoločnosti.

Na Facebooku sa opäť šíria falošné Tesco kupóny. Lákajú na 150 € nákup zadarmo
Zdroj: Facebook

Na Facebooku sa začali šíriť podvodné kupóny, ktoré sľubujú 150 eur na nákup v Tescu. Podobné hoaxy sa šírili na Facebooku aj pred necelým rokom, kedy sľubovali 100 € kupóny na nákup v Tescu alebo iPhone za účasť v prieskume Lidla.

Že sa aj v súčasnosti jedná o podvod, je zrejmé už z toho, že záujemca o získanie kupónu nie je po kliknutí na post presmerovaný na stránku obchodného reťazca, ale na stránku mysanaisabel1.win, kde ho čaká úvodný text:

"Na oslavu otvorenia nášho 100. obchodu a ako veľké poďakovanie našim zákazníkom v reťazci Slovensko Tesco rozdávame vyše 800 kupónov zadarmo.

GRATULUJEME!

Vybrali sme vás ako jedného z našich výhercov. Jediné, čo musíte urobiť, je nárokovať si svoj kupón. Stačí dokončiť náš krátky prieskum a môžete si nárokovať svoj:"

Zdroj: Facebook

​To, že ide o hoax, je zrejmé aj zo "slovenského" textu na kupóne: „Vytlačte a prezentujte svoje jedinečný poukaz v akomkoľvek obchode v Slovensko... Musí byť poukaz prezentované v čase nákupu na kúpnej ploche... Neprijmite viac potom 1 kupón za transakciu...Ponuka nie s hotovosťou, darček certifikát alebo darčekové karty...“

Ak chce záujemca kupón získať, musí vyplniť dotazník, kde zadá samozrejme aj svoje údaje. Podľa reakcií na Facebooku zadaním mobilného čísla potvrdzuje príjem 3 SMS správ týždenne v sume vyše 4 eur.

Tesco na svojom facebookovom profile upozorňuje na podvod a na falošnú súťaž odporúča nereagovať.

Aktualizácia: Obchodný reťazec uviedol pre Stratégie nasledovné stanovisko: “Spoločnosť Tesco sa dištancuje od súťaže o nákupné poukážky, ktorá sa v posledných dňoch objavila na mnohých sociálnych sieťach. Ide o zneužitie našej značky a neodporúčame na ňu reagovať, zapájať sa či ju akokoľvek zdieľať. Tesco realizuje všetky súťaže výhradne prostredníctvom vlastnej Facebook stránky s prelinkom na domovskú stránku so štatútom súťaže. Tesco na Slovensku nemá aktuálne oficiálny účet na Instagrame, preto na súťaž vôbec nereagujte – ide o falošnú Tesco stránku!”

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.