Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.01.2018, 17:41

Americkí producenti ocenili film roka. Je ním fantasy Podoba vody

V slovenských kinách bude mať premiéru 15. februára.

Americkí producenti ocenili film roka. Je ním fantasy Podoba vody
Zdroj: CinemArt

Trofej pre najlepší film získal na sobotňajšom udeľovaní cien Združenia amerických producentov (PGA) fantasy triler mexického režiséra Guillerma del Tora Podoba vody.

Fantasy dráma opisuje experiment v utajovanom americkom vládnom laboratóriu, kde vedci bezohľadne skúmajú podivné obojživelné monštrum nájdené v Amazónii. Komunikovať s ním pomocou gest a emócií dokáže len nemá upratovačka laboratória Elisa. Keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, spoločne utečú.

Producentské ceny sa udeľovali tesne pred utorkovým zverejnením nominácií na Oscarov, a preto sa považujú za dôležitý náznak toho, aké diela budú mať tento rok u hlasujúcich americkej filmovej akadémie najväčšie šance.

Guillermo del Toro so svojím najnovším filmom získal už niekoľko cien. Vlani sa stal víťazom hlavnej ceny medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, jeho tvorca si odniesol cenu za réžiu z udeľovania Zlatých glóbusov a naposledy ovládol ceny filmových kritikov Critic's Choice Awards, kde získal cenu za najlepší film aj za réžiu.

ČTK

​Združenie producentov v minulosti veľmi často preukázalo rovnaký vkus ako americká filmová akadémia a za posledných desať rokov víťaz cien PGA potom v ôsmich prípadoch tiež získal Oscara za najlepší film.

Počas posledných dvoch ročníkov to tak ale nebolo, pretože producenti dali cenu snímkam La La Land a Stávka na neistotu a Oscarov potom získali filmy Moonlight a Spotlight.

Skôr než filmy však na seba počas slávnostného večera v Beverly Hills strhla opäť pozornosť téma boja proti sexuálnemu násiliu a nerovnosti pohlaví.

Ocenení umelci aj moderátori vo svojich príhovoroch venovali veľa pozornosti téme sexuálneho násilia a nerovnosti, ktoré otriasa Hollywoodom už od vlaňajška. "Potrebujeme sa pozerať na veci z mnohých rôznych uhlov vrátane rovnakého zastúpenia žien, etnických menšín, ľudí rôznych vierovyznaní a sexuálnej orientácie vo všetkých štádiách výroby filmov," uviedla na pódiu prezidentka štúdiá Universal Pictures Donna Langley.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.