Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.01.2018, 12:04

Rada pre vysielanie rieši reportáž pred českými voľbami

Rada začala príspevok riešiť v správnom konaní. 

Rada pre vysielanie rieši reportáž pred českými voľbami
Zdroj: RTVS.sk

Mafra Slovakia, dcérska spoločnosť českého vydavateľstva Mafra podala po reportáži v Správach RTVS sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu. Podľa sťažnosti redaktorka Zuzana Kovačič-Hanzelová v reportáži tesne pred parlamentnými voľbami v Česku hodnotila Lidové Noviny a Mladú frontu DNES bez toho, aby dostali priestor na vyjadrenie.

Rada začala príspevok riešiť v správnom konaní. 

"Správne konanie voči vysielateľovi RTVS začala Rada z dôvodu možného porušenia ustanovenia o objektivite a nestrannosti spravodajských programov, ku ktorému mohlo dôjsť odvysielaním príspevku týkajúcom sa parlamentných volieb v Česku a A. Babiša ako vlastníka niektorých českých médií," informovala Strategie.sk Lucia Michelčíková z Rady pre vysielanie a retransmisiu.

"Príspevok bol odvysielaný v Správach RTVS 20. októbra 2017 a v správnom konaní Rada preskúma všetky relevantné skutočnosti, na základe ktorých buď skonštatuje, že došlo k porušeniu zákona a uloží sankciu, alebo správne konanie zastaví, čím zároveň Rada uzná sťažnosť na základe ktorej správne konanie začala, za neopodstatnenú. Lehota pre správne konanie je šesť mesiacov od jeho začatia resp. jeden rok od odvysielania príspevku," dodala.  

Mafra Slovakia vydáva Hospodárske noviny, magazín Stratégie a ďalšie tituly a prevádzkuje portál HNonline.sk, strategie.sk a ďalšie. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.