Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.01.2018, 14:23

WhatsApp predstavuje aplikáciu Business

Ide o bezplatnú aplikáciu pre firmy.

WhatsApp predstavuje aplikáciu Business
Zdroj: WhatsApp

Aplikácia WhatsApp Business pre Android uľahčí spoločnostiam prepojenie so zákazníkmi a pre 1,3 miliardy používateľov vytvorí pohodlnejšiu komunikáciu so spoločnosťami, ktoré sú pre nich dôležité.

V rámci aplikácie si firma môže vytvoriť tzv. Business Account, ktorý obsahuje popis firmy a ďalšie užitočné informácie, ako sídlo, kontakt a webové stránky.

​Novinka ponúkne aj nástroj na odosielanie inteligentných správ. Vašu spoločnosť zákazníkom predstavia pozdravy a okamžite zareagujú rýchle odpovede, ktoré odpovedia na často kladené otázky K dispozícií budú aj správy v neprítomnosti.

Zdroj: WhatsApp

​V rámci aplikácie si firma môže sledovať štatistiku správ.

Zdroj: WhatsApp

WhatsApp Web umožní odosielať a prijímať správy v aplikácii WhatsApp Business cez váš počítač.

Váš účet bude vedený ako firemný účet, preto ľudia budú vedieť, že komunikujú so spoločnosťou. Neskôr, keď sa potvrdí, že telefónne číslo zodpovedá firemnému telefónnemu číslu, firmy dostanú status potvrdeného účtu.

Nová aplikácia samozrejme neovplyvní fungovanie štandartnej aplikácie WhatsApp. Nebude potrebné stiahnuť si nič nové a užívateľom naďalej zostane plná kontrola nad správami, ktoré dostanú.

WhatsApp Business uľahčí ľuďom jednoduchú a vzájomne výhodnú komunikáciu so spoločnosťami. Dostupná je na stiahnutie zadarmo na Google Play v Indonézii, Mexiku, Veľkej Británii a ďalších krajinách. V priebehu niekoľkých týždňov bude dostupná po celom svete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.