Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.01.2018, 22:16

Manažment BBC sa k niektorým ženám správa ako k nepriateľom, tvrdí novinárka

Gracieová povedala, že BBC jej ponúkla lepšie finančné ohodnotenie, to však stále nerieši jej problém.

Carrie Grace
Zdroj: BBC

Novinárka britskej spravodajskej televízie BBC Carrie Gracieová, ktorá sa vzdala svojho postu na protest proti rozdielnemu platovému ohodnoteniu mužov a žien, v stredu uviedla, že manažment tejto spoločnosti poškodzuje dôveryhodnosť BBC, keďže tento problém stále nevyriešil. Informovala o tom agentúra AP.

"Nejaký nepriateľ"

Podľa Gracieovej, ktorá vypovedala pred výborom britského parlamentu, sa manažéri BBC správajú k ženám, ktoré sa rozhodli prehovoriť o platoch, "ako k nejakému nepriateľovi".

Gracieová povedala, že BBC jej ponúkla lepšie finančné ohodnotenie, to však stále nerieši jej problém. "Môj problém vyrieši uznanie, že moja práca má rovnakú hodnotu ako práca mojich mužských kolegov," uviedla.

BBC sa dostala pod paľbu kritiky vlani v júli, keď podľa medializovaných správ dve tretiny z jej najlepšie platených "hviezd" predstavovali muži. Žena s najvyšším platom zarobila menej ako štvrtinu najvyššieho platu u mužov.

Utajovaná a nezákonná platová kultúra

Gracieová si myslí, že manažment spoločnosti pri riešení platového problému zlyhal, a tým "poškodil v neprijateľnej miere dôveryhodnosť BBC".

Carrie Gracieová, ktorá zarábala podstatne menej ako jej mužskí kolegovia na rovnakej pozícii, sa vzhľadom na "utajovanú a nezákonnú platovú kultúru" vzdala v decembri postu šéfky čínskeho vysielania BBC.

Generálny riaditeľ BBC Tony Hall, ktorého Výbor pre kultúru, médiá a šport britského parlamentu taktiež vypočúval, uviedol, že v BBC nedochádza k diskriminácii na základe pohlavia.

Existuje však rozdiel medzi jednotlivými pracovnými miestami, čo sa odzrkadľuje aj v rozdielnych platoch.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.