Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.02.2018, 17:17

Najočakávanejšie filmy roka 2018: Nová Lara Croft, Jurský svet a superhrdinovia

Pozrite si prehľad filmových premiér s najväčším diváckym potenciálom.

Najočakávanejšie filmy roka 2018: Nová Lara Croft, Jurský svet a superhrdinovia
Zdroj: Saturn

Uplynulý rok bol pre slovenské kiná najlepší v histórii, veľký podiel na tom mali aj slovenské snímky, ktoré prekonávali všetky rekordy v návštevnosti. Z tohtoročných filmových noviniek je zatiaľ najnavštevovanejším Coco, animovaný muzikál od Pixaru. Doteraz si ho pozrelo 65 345 divákov. Českú komédiu Filipa Renča Zúfalé ženy robia zúfalé veci si pozrelo 39 631 divákov a tretím najnavštevovanejším filmom je Insidious: Posledný kľúč. Štvrtú časť mysterióznej série si zatiaľ pozrelo 34 599 divákov.

Vo februári prichádza do kín Podoba vody, ktorá je s 13 nomináciami tohtoročným oscarovým favoritom, Spielbergova dráma The Post: Aféra v Pentagone, tretia časť Päťdesiatich odtieňov a premiéru bude mať aj marvelovka Čierny Panter. O februárových novinkách sme písali v tomto článku:

​V nasledujúcich mesiacoch príde do kín nová Lara Croft, Jurský svet alebo superhrdinovia, nechýbajú ani animované rozprávky. Pozrite si výber filmových premiér tohto roka, od ktorých sa očakáva najväčší divácky potenciál.

Tomb Raider (15. 3. 2018)
Osud ľudstva leží v jej rukách. Držiteľka Oscara Alicia Vikander v role Lary Croft hľadá legendárnu hrobku na ostrove kdesi pri Japonsku, kde bol naposledy videný jej otec, ktorý pred siedmimi rokmi zmizol.

Zdroj: Forum Film

Hra začína / Ready Player One (29. 3. 2018)
Sci-fi Stevena Spielberga sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde väčšina ľudí žije v slumoch. Aby unikli vlastnému sebazničeniu, uchýlili sa k svetovej virtuálnej realite OASIS, vďaka ktorej sa môžu venovať rôznym pracovným či zábavným aktivitám.

Zdroj: Continental Film

Avengers: Infinity War I (26. 4. 2018)
Na desiate výročie Marvel Cinematic Universe bude mať premiéru novinka zo série Avengers. Už prvý trailer o superhrdinoch mal za prvých 24 hodín 230 miliónov zhliadnutí. Zaujímavosťou je, že príbeh je rozdelený na dva filmy, pokračovanie bude uvedené budúci rok.

Zdroj: Saturn

Gringo (premiéra 3. 5. 2018)
Čierna komédia s oscarovou Charlize Theron o únose tichého a nevýrazného biznismena Harolda (David Oyelowo), ktorý sa následkom týchto udalostí nedobrovoľne zmení z poslušného občana na hľadaného zločincu.

Zdroj: Forum Film

Deadpool 2 (17. 5. 2018)
Dva roky po úspechu prvého Deadpoola sa Ryan Reynolds vráti späť. Hoci „dvojku“ nakrútil iný režisér, nebudú chýbať ani vtipné narážky na superhrdinov či kúsok romantiky. Tvorcovia sľubujú fanúšikom komiksov opäť poriadnu poriadnu porciu zábavy.

Zdroj: CinemArt SK

Solo: A Star Wars story (24. 5. 2018)
Príbeh sleduje mladého Han Sola (Alden Ehrenreich). Film z produkcie Lukasfilm je druhou antológiou Hvieznych vojen, nasleduje po Roque One z roku 2016. Po nezhodách počas nakrúcania prevzal rozpracovaný projekt po Philovi Lordovi a Christopherovi Millerovi režisér Ron Howard.

Zdroj: Saturn

Debbie a jej parťáčky / Ocean's 8 (7. 6. 2018)
Anne Hathaway, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna, Katie Holmes, Kim Kardashian West, Kylie Jenner, Kendall Jenner, Adriana Lima, Anna Wintour… Ženská hviezdna zostava pripravuje lúpež storočia, tentokrát pod taktovkou Dannyho sestry.

Zdroj: Continental Film

Jurský svet: Zánik ríše (21. 6. 2018)
V pokračovaní Jurského sveta sa ľudstvo snaží zabrániť vyhynutiu nového druhu dinosaurov. Na ostrove Isla Nublar má totiž vybuchnúť sopka, ktorá by celý druh zahubila. Na záchrannú misiu sa opäť podujmú hrdinovia z predchádzajúcej časti.

Zdroj: CinemArt SK

Ant-Man a Wasp (5. 7. 2018)
Ďalšia zo série marveloviek nadväzuje na Ant-mana z roku 2015. Scott Lang sa snaží usporiadať svoj rodinný život, pričom hľadá balans medzi rolou otca a superhrdinom. Lenže Hope van Dyna a Hank Pym ho vtiahnu do novej misie a musí zachraňovať svet.

Zdroj: Saturn

Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka (12. 7. 2018)
Rodinka strašidiel - Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok partie, sa vydáva na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi. Užívajú si luxus a oddych až do momentu, keď sa Drakula zamiluje do šarmantej kapitánky lode, Eriky. A z dovolenky snov sa stane nočná mora.

Zdroj: Itafilm

Rodinka úžasných 2 (2. 8. 2018)
Nápaditá komédia štúdia Pixar sa po 14 rokoch dočkala pokračovania. Príbeh rodiny zasadený do sveta superhrdinov nadviaže na prvú snímku a opäť bude skúmať bežné témy zo života rodiny, o ktorých tvorcovia vedia, že zarezonujú medzi divákmi.

Zdroj: Saturn

Slender Man (23. 8. 2018)
Tajomný Slender Man je ako prízrak. Meria dva metre, má viacej rúk, pri chôdzi sa nedotýka zeme a nikto nevidel jeho tvár. V americkom mestečku chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť jeho existenciu, no po záhadnom zmiznutí jednej z nich všetko nasvedčuje tomu, že je jeho obeťou.

Zdroj: Itafilm

Mauglí / Jungle Book: Origins (18. 10. 2018)
V novom spracovaní Kiplingovej Knihy džunglí sa predstavia Christian Bale, Cate Blanchett, Benedikt Cumberbatch a Rohan Chand ako Mauglí. Podľa režiséra Andyho Serkisa, ktorý si vo filme tiež zahrá, sa bude spracovanie odlišovať od známej disneyovky.

Zdroj: Continental Film

The Grinch (8. 11. 2018)
Animovaná rodinná komédia vychádza z klasickej rozprávky Dr. Seussa z roku 1957 Ako Grinch ukradol Vianoce. Hlavnej postave prepožičal hlas herec Benedikt Cumberbatch. Grincha celosvetovo preslávila hraná verzia s Jimom Carreym.

Zdroj: CinemArt SK

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (15. 11. 2018)
Po dvoch rokoch prichádza na plátna pokračovanie príbehu podľa knihy J. K. Rowling. Newt Scamander a Albus Dumbledore v ňom budú čeliť novým hrozbám v rozdelenom čarodejníckom svete a pokúsia sa odstrániť temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda.

Zdroj: Continental Film

Spider-Man: Paralelné svety (13. 12. 2018)
Spider-Man sa v novom animovanom filme predstaví v úplne inom svetle. Nosí Jordany, počúva rap a nehanbí sa za sfarbenie svojej pleti. Brooklynský tínedžer Miles Morales žije v multiverze a v obleku Spider-Mana sa neobjaví iba on.

Zdroj: Itafilm

Aquaman (20. 12. 2018)
Na plátna sa dostane aj skoro zabudnutý komiksový superhrdina Aquaman alebo Arthur Curry. Je vážený ako vládca všetkých morí a kráľ Atlantídy. Medzi jeho superschopnosti patrí aj telepatia, ktorou sa dorozumie s každým morským tvorom, aj pod vodou má neustále otvorené oči a vidí za roh aj v tme.

Zdroj: Continental Film

Bohemian Rhapsody (27. 12. 2018)
Film o živote Freddieho Mercuryho, ktorý zomrel v roku 1991, sa začal pripravovať už pred desiatimi rokmi. Po peripetiách so scenárom či režisérom sa snímka dostane pre záverom roka na plátna kín. Hlavnú postavu si mal zahrať Sacha Baron Cohen (Borat), napokon sa ako legendárny spevák predstaví Rami Malek (Benjamin v Twilight sága: Úsvit).

Zdroj: CinemArt SK

Mary Poppins Returns (27. 12. 2018)
Režisér Rob Marshall sa po muzikáloch Chicago či Nine podujal sfilmovať pokračovanie Mary Poppins. Odohráva sa v 30. rokoch počas hospodárskej krízy v Londýne. V pokračovaní Mary Poppins (1964) sa objaví okrem Emily Blunt aj Meryl Streep alebo Colin Firth.

Zdroj: Saturn

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.