Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.02.2018, 14:34

Oscarový favorit Podoba vody získal ďalšie ocenenie. Od amerických filmových režisérov

Filmovú cenu udelilo del Torovi Združenie filmových režisérov (DGA).

Oscarový favorit Podoba vody získal ďalšie ocenenie. Od amerických filmových režisérov
Zdroj: CinemArt

Fantasy thriller Podoba vody mexického režiséra Guillerma del Tora získal v noci na dnes filmovú cenu amerického Združenia filmových režisérov (DGA). Je to ďalšie dôležité ocenenie, ktoré tento film dostal pred udeľovaním Oscarov, ktoré sa uskutoční v nedeľu 4. marca.

​Podoba vody je s 13 nomináciami favoritom tohtoročných Oscarov, snímka zabodovala okrem iného v kategóriách najlepší film a najlepší režisér. Koľko z nominácií sa tvorcom podarí premeniť na najprestížnejšiu sošku, sa dozvieme 4. marca.

Snímka už má na konte viacero ocenení - vlani sa stala víťazom hlavnej ceny medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, odniesla si cenu za réžiu z udeľovania Zlatých glóbusov, snímka ovládla aj ceny filmových kritikov Critic's Choice Awards, kde získala cenu za najlepší film a za réžiu a naposledy bola ocenená cenou Združenia amerických producentov (PGA) za najlepší film roka

Del Torovo dielo je situované do obdobia studenej vojny a odohráva sa v prostredí tajného amerického laboratória. Dráma opisuje experiment vo vládnom laboratóriu, kde vedci bezohľadne skúmajú podivné obojživelné monštrum nájdené v Amazónii.

Komunikovať s ním pomocou gest a emócií dokáže len nemá upratovačka Elisa. Keď hrozia vodnému tvorovi ďalšie brutálne pokusy, Elisa s pomocou svojej najlepšej kamarátky, suseda a niekoľkých špiónov naplánuje jeden z najpodivuhodnejších a najromantickejších únosov v dejinách filmu. Slovenskú premiéru bude mať snímka 15. februára.

​Pri hodnotení DGA sa Guillermo del Toro presadil proti svojim kolegom Grete Gervig (film Lady Bird), Martinovi McDonaghovi (Tri billboardy kúsok za Ebbingom), Jordanovi Peelovi (Uteč) a Christopherovi Nolanovi (Dunkirk).

Medzi ďalšími víťazmi tohtoročného udeľovania cien DGA sú Matthew Heineman, ocenený za dokument City of Ghosts (Mesto duchov), Jean-Marc Valle za televíznu minisériu Veľké malé klamstvá a Reed Morano za televízny seriál Príbeh služobníčky. Ocenený bol aj Glenn Weiss za režírovanie minulého 89. ročníka Oscarov.

Cena združenia amerických režisérov býva zvyčajne predzvesťou toho, ako dopadne udeľovanie Oscarov. Málokedy v histórii sa stalo, že by to tak nebolo.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.