Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.02.2018, 15:51

Zem spieva a Inšpektor Max boli pre RTVS top programami víkendu

V cieľovej skupine divákov nad 12 rokov boli najsledovanejšími nespravodajskými reláciami.

Zem spieva a Inšpektor Max boli pre RTVS top programami víkendu
Zdroj: RTVS

Víkendový prime time zatiaľ Jednotke vychádza. Filmová ponuka komerčných televízií nie je pre Zem spieva a Inšpektora Maxa v univerzálnej skupine divákov konkurenciou, folklór a detektívka s Kukurom pritiahnu k obrazovkám vyšší počet divákov.

Situácia sa však v nedeľné večery čoskoro zmení a Inšpektor Max dostane silnú konkurenciu. Už 11. februára odvysiela Markíza pilotný diel šou Dvaja na jedného, 18. februára nasadzuje JOJ nové príbehy V siedmom nebi a Markíza odštartuje 25. februára Superstar

Tento víkend však bol prime time pod taktovkou Jednotky. V sobotu si Zem spieva pozrelo 492 tisíc divákov nad 12 rokov, čo bolo najviac zo všetkých nespravodajských relácií dňa. Folklórna šou si zároveň pripísala svoj najvyšší výkon v druhej sérii, dosiahla 10,5-percentnú sledovanosť a podiel 23,3 percenta v univerzálnej skupine divákov nad 12 rokov. V komerčnej skupine divákov 12-54 rokov bol jej podiel 16 percent, vyšší (20,5 percenta) si pripísala Markíza s komédiou Dovolenka za trest.

V nedeľu si 2. časť Inšpektora Maxa pozrelo 405-tisíc divákov nad 12 rokov a Jednotka dosiahla rating 8,7 percenta a podiel 17,6 percenta. V čase vysielania bol jednotkou na trhu, v dennej top-ke ho mimo spravodajských relácií predbehlo podvečerné Nové bývanie na JOJ, ktoré si pripísalo 9,1-percentnú sledovanosť a podiel 21,1 percenta v skupine divákov 12+. V komerčnej cieľovej skupine 12-54 prekonal Maxa film 22 výstrelov na JOJ s podielom tesne nad 19 percent, Inšpektor Max si pripísal podiel cez 14 percent.

Z denných formátov RTVS dosiahla relácia Občan za dverami najvyššiu sledovanosť za posledný rok, pozrelo si ju 304-tisíc divákov s podielom na trhu 22,1 percenta v 12+, v čase svojho vysielania bola lídrom na trhu. Rovnako bola Jednotka lídrom na trhu aj v čase vysielania ďalších nedeľných relácii O 5 minút 12 (20,9 %), Slovensko v obrazoch (15,8%) a Svet v obrazoch (16,1%).

O sledovanosti predchádzajúcich častí Zem spieva a Inšpektora Maxa sme písali aj v týchto článkoch:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.