Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.02.2018, 13:18

V piatok štartujú zimné olympijské hry. RTVS prinesie 260 hodín vysielania

Jednotka odvysiela úvodný a záverečný ceremoniál a časť hokejového turnaja, Dvojka ponúkne prenosy a záznamy zo všetkých športov.

V piatok štartujú zimné olympijské hry. RTVS prinesie 260 hodín vysielania
Zdroj: ZOH 2018

V piatok 9. februára sa začínajú zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu. Počas 16 súťažných dní odvysiela RTVS priame prenosy a záznamy zo všetkých 13 športových odvetví (hokej, klasické lyžovanie, zjazdové lyžovanie, akrobatické lyžovanie, krasokorčuľovanie, rýchlokorčuľovanie, short-track, snoubording, curling, biatlon, sane, boby a skeleton). Naplánovaných je 260 hodín vysielania na Jednotke a Dvojke, z toho 200 hodín v priamom prenose. Informovala o tom Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

​V minulosti kupovala exkluzívne vysielacie práva na olympijské hry Európska vysielacia únia (EBU), na ktoré finančne prispievali jej členovia vrátane RTVS – má ich 73 v 56 krajinách. Po novom vysielacie práva na olympijské hry na roky 2018 až 2024 kúpila na európskom trhu spoločnosť Discovery Communications za 1,3 miliardy eur. Tá pôvodne ponúkla RTVS sublicenciu na vysielanie 100 hodín priameho prenosu.

Verejnoprávnej RTVS sa podarilo vyrokovať 200 hodín premiér, vrátane neobmedzeného počtu repríz, čo je približne 108 priamych prenosov a 190 záznamov. Priame prenosy v čase ich vysielania na Jednotke alebo Dvojke bude RTVS prenášať aj na svojom webe. Jeho súčasťou bude tiež samostatná microsite zoh2018.rtvs.sk s programovými a výsledkovými prehľadmi a s agentúrnym servisom správ z Pjongčangu.

„Diváci uvidia každú jednu medailovú disciplínu, drvivú väčšinu v priamom prenose. Našou snahou je, aby v každej hodine, keď si sadnú k televíznym obrazovkám, vedeli, čo sa na olympiáde udialo. Prioritou budú výkony slovenských športovcov. RTVS má veľmi silnú aj rozhlasovú časť, čo je pri osemhodinovom časovom posune veľkou devízou, pretože im ráno pri ceste do práce, ale aj počas dňa komplexne zmapuje celé dianie,“ priblížil riaditeľ Sekcie športu Matej Hajko.

Vo vysielaní RTVS sa olympiáda začne v piatok 9. februára o 11:30 Štúdiom ZOH 2018 na Jednotke a hneď po ňom otváracím ceremoniálom. Ukončí sa v nedeľu 25. februára na Dvojke záverečným Štúdiom ZOH 2018 – sumár o 20:10. Záverečný ceremoniál prinesie Jednotka medzi 12:00 až 14:00.

V prípade televízneho vysielania sa na Jednotke objaví úvodný a záverečný ceremoniál a časť hokejového turnaja"Okrem zápasov slovenského tímu odvysielame aj ďalšie atraktívne súboje, ktoré turnaj prinesie, vrátane vyraďovacej fázy," informoval Hajko.

Dvojka ponúkne sled prenosov a záznamov zo všetkých 13 športových odvetví na olympiáde. O 20.00 h na Dvojke zosumarizuje skončený olympijský deň hodinové Štúdio ZOH 2018, priebežné, rýchle sumáre ponúkne RTVS približne každú hodinu olympijského vysielania.

Redaktori a komentátori sa budú divákom prihovárať zo štúdií ZOH v Mlynskej doline, z Medzinárodného vysielacieho centra (IBC) v Pjongčangu, z komentátorských miest a zo stand-upových pozícií v biatlonovom areáli, v dojazdových priestorov zjazdového lyžovania, v cieli bežeckého lyžovania a z dvoch hokejových olympijských hál. Súčasťou vysielania na Dvojke bude každý deň okolo 16:00 aj relácia Štúdio Šport zo Slovenského olympijského domu v Pjongčangu. Zameria sa na aktuálne rozhovory s výraznými osobnosťami slovenského a zahraničného športu, ako aj reakcie na výkony a výsledky slovenských športovcov.

Zdroj: POCOG

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.