Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.02.2018, 17:23

HBO uvedie druhú sériu Westworld

Nový trailer bol uvedený počas finále Super Bowl.

HBO uvedie druhú sériu Westworld
Zdroj: HBO Europe

Cenami Emmy ovenčený seriál Westworld sa vráti vo svojej desaťdielnej druhej sezóne, a to v pondelok 23. apríla o 20:00 na HBO. Od rána toho istého dňa bude prvá epizóda tiež dostupná na HBO GO.

Nový trailer, ktorý natočil spolutvorca seriálu Jonathan Nolan, bol uvedený v nedeľu počas priameho prenosu finále amerického futbalu Super Bowl.

Westworld, ktorý mal premiéru v roku 2016, sa stal najsledovanejším novým seriálom HBO v histórii. V prvej sezóne, popisovanej ako temná odysea o úsvite umelej inteligencie a evolúcii hriechu, si zahrali Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Ed Harris, Jeffrey Wright, James Marsden, Tessa Thompson, SIDS Babett Knudsen, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Shannon Woodward, Ingrid Bols Berdala, Ben Barnes, Simon Quarterman, Angela Sarafyan, Luke Hemsworth, Clifton Collins, Jr., Talulah Riley a Louis Herthum. Druhú sériu doplnia mená ako Katja Herbers, Gustaf Skarsgård a Fares Fares.

Zdroj: HBO Europe

​Tvorcovia druhej série, Jonathan Nolan (Interstellar, Temný rytier, Lovec zločincov) a Lisa Joy (Povedz, kto ťa zabil, Status: Nežiadúci) sú zároveň producentami seriálu po boku J.J. Abramsa, Atheny Wickham, Roberta Patina, Richarda Lewisa a Bena Stephensona. Za seriálom stoja spoločnosti Kilter Films a Bad Robot Productions v spolupráci s Warner Bros. Hudbu k seriálu zložil Ramin Djawadi, ktorý bol autorom hudby napríklad pre Game of Thrones alebo Prison Break.

Zdroj: HBO Europe

​Seriál inšpirovaný rovnomenným filmom z roku 1973, ktorý napísal a nakrútil Michael Crichton,autor a režisér Jurského parku. Rozpráva o futuristickom zábavnom parku známom ako Westworld obývanom robotickými bytosťami. V prvej sérii sa skupina robotických "hostiteľov" odchýlila od starostlivo naplánovaných scenárov vypracovaných programátormi a začala vykazovať znepokojivé vzorce abnormálneho správania. 10-dielny seriál začala HBO vysielať v októbri 2016, tvorcovia vyvinuli príbeh na päť alebo šesť sérií. Rozpočet prvej série bol stanovený na 100 miliónov dolárov, pričom výroba prvej časti mala stáť okolo 25 miliónov, zvyšné časti v rozmedzí 8 až 10 miliónov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.