Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.02.2018, 20:09

Do kín prichádza Backstage. Prvý česko-slovenský hudobno-tanečný film

Novinka s tanečníkmi The Pastels a Benom Cristovaom bude mať premiéru 15. marca. Pozrite si prvý trailer.

Do kín prichádza Backstage. Prvý česko-slovenský hudobno-tanečný film
Zdroj: Arina

Hudobno-tanečný film Backstage o mladých ľudoch s vášňou pre tanec prináša príbeh dvoch zaľúbencov spod Tatier – Mary a Buddyho. Plní ideálov a snov snívajú spoločne so svojou tanečnou skupinou West Coast Crew o úspešnej tanečnej budúcnosti, sláve a bohatstve.

Zdroj: Arina

​Keď si ich všimne uznávaný producent a pozve ich na casting do tanečnej súťaže, otvoria sa im dvere do sveta šoubiznisu. Zrazu sa stretávajú s manipuláciou a intrigami a ich vzájomné priateľstvo a vzťahy sú podrobené veľmi tvrdej skúške. Zisťujú, že nie všetko je v šoubiznise také nablýskané, ako sa na prvý pohľad zdá.

Zdroj: Arina

​​S námetom na novodobý tanečný film o mladých a pre mladých prišiel známy slovenský režisér, scenárista a textár, Dušan Rapoš (Fontána pre Zuzanu 1 – 3), ktorého sa réžijne chopila Andrea Sedláčková (Fair Play, Musím ťe svést, Oběti a vrazi).

Vo filme si hlavných predstaviteľov zahrali tanečníci úspešnej a známej slovenskej tanečnej skupiny The Pastels pod vedením choreografa Miňa Kereša a ich ženský protipól Ladylicious. „V poslednej scéne, kde sme vlastne imitovali tanečnú súťaž, bolo dohromady cez 70 tanečníkov, okrem The Pastels sa vo filme objavia aj iné skupiny,“ priblížil choreograf.

Zdroj: Arina

​Jednu z hlavných postáv „Buddyho“ stvárňuje tanečník Tony Porucha. „Najťažšie bolo pre mňa to herectvo, keďže vôbec nie som herec, náročné bolo vyjadriť emócie a zahrať scény tak, ako to odo mňa chcela režisérka,“ konštatoval. Postavu Mary stvárnila herečka Mária Havranová (Oteckovia, Panelák, Pod povrchom), trojicu hlavných protagonistov dopĺňa Ondrej Hraška (Johankino tajomstvo, Láska na vlásku, Nedodržaný sľub).

Spoluprácu na filme prijal aj úspešný český spevák a ex-finalista Česko Slovenskej SuperStar, Ben Cristovao, ktorý okrem stvárnenia postavy porotcu pre tento film spoločne s Máriou Čírovou naspievali aj duet.

Zdroj: Arina

Vo vedľajších úlohách sa objavia Roman Luknár ako producent, Judit Bárdos v úlohe dramaturgičky a Ivana Chýlková ako porotkyňa.

Zdroj: ARINA

​​Producentka snímky Silvia Panáková verí, že film o priateľstve, láske, tanci, hudbe, vášni, sklamaniach, ale aj porozumeniach zaujme veľa divákov, ktorí po dlhšom čase budú môcť podľa nej vidieť niečo úplne nové. „Vo filme sa predstaví taká streetdancová scéna, všetko to najlepšie, čo tu z nej doma máme,“ hovorí.

Zdroj: Arina

​Časť filmu sa nakrúcala pod Tatrami vo Svite, v Poprade a na Štrbskom Plese. „Vo Svite sme natáčali predovšetkým na železničnej stanici v čakárni, ktorá je architektonickým skvostom. Tiež v Baťových domčekoch a v miestnej továrni,“ priblížila česká režisérka snímky Andrea Sedláčková. Posledná scéna, ktorá má podčiarknuť celkovú emóciu filmu, sa nakrúcala v Poprade. „Je to film, ktorý sa nepodobá na ostatné, je veselý i dojemný, sú v ňom krásne tanečné scény a má veľkú energiu,“ uzatvára režisérka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.