Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.03.2018, 13:38

Krachujúcu Weinsteinovu firmu prevezmú ženské investorky

Prevezmú aj dlhy spoločnosti a založia fond na odškodnenie obetí.

Krachujúcu Weinsteinovu firmu prevezmú ženské investorky
Zdroj: wikipedia.org

Filmovú a televíznu spoločnosť The Weinstein Company, ktorej hrozí krach kvôli obvineniam jej bývalého šéfa zo sexuálneho násilia, sa chystá prevzať skupina ženských investoriek.

Firmu plánujú reorganizovať za pomoci väčšinového ženského predstavenstva a založia fond na odškodnenie obetí. Vo štvrtok to oznámila šéfka investorskej skupiny a bývalá členka administratívy prezidenta Baracka Obamu Maria Contrerasová-Sweetová.

Rýchly a dramatický obrat prichádza len štyri dni potom, čo bol oznámený krach jednaní o prevzatí a súčasné predstavenstvo zvažovalo podanie návrhu na konkurz. Teraz potvrdilo, že sa dohodlo s Contrerasovou-Sweetovou a miliardárom Ronom Burklom, ktorý investuje do supermarketov.

​Podľa zdrojov agentúry AP kupujúci zaplatia za väčšinový podiel The Weinstein Company 220 miliónov dolárov a prevezmú dlhy spoločnosti za 225 miliónov dolárov.

Nová spoločnosť vyčlení 90 miliónov dolárov na odškodnenie žien, ktoré obvinili zakladateľa a bývalého šéfa pôvodnej firmy Harveyho Weinsteina zo sexuálneho násilia. Zhruba 60 miliónov do fondu vloží kupujúci, 30 miliónov dolárov pôjde z poistenia.

Contrerasová-Sweetová uviedla, že zachová 150 pracovných miest a bude chrániť malé spoločnosti, ktorým firma dlhuje peniaze. Generálneho prokurátora štátu New York Erika Schneidermana, ktorý proti spoločnosti podal žalobu, investori uistili, že sa zasadia o ochranu zamestnancov.

"Pracovať pre Weinsteina znamenalo pracovať pod neustálou záplavou sexuálnych obscénností, vulgarít, sexuálnych narážok a hrozbe násilia. Pracovisko bolo všeobecne nepriateľské voči ženám," uvádza sa vo Schneidermanovej žalobe.

Z jeho vyšetrovania vyšlo najavo, že Weinsteinovi zamestnanci boli permanentne vystavovaní jeho verbálnym vyhrážkam ako "zabijem ťa, zabijem tvoju rodinu" a "nevieš, čo ja môžem urobiť". Na jednu podriadenú kričal, že by mala firmu opustiť a rodiť deti, pretože to je všetko, na čo je dobrá.

Šesťdesiatpäťročný Harvey Weinstein čelí obvineniam, že sexuálne obťažoval mnoho žien. Producent ale popiera, že by s kýmkoľvek mal nedobrovoľný sexuálny styk. Keď aféra vyšla najavo, predstavenstvo ho prepustilo a hollywoodske hviezdy sa od neho dištancovali.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.