Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.03.2018, 17:58

Protimonopolný úrad schválil predaj Nového Času do rúk Antona Siekela

Úrad dospel k záveru, že koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže.

Protimonopolný úrad schválil predaj Nového Času do rúk Antona Siekela
Zdroj: Peter Mayer

Pred koncom roka sa stalo realitou to, o čom sa už niekoľko mesiacov predtým špekulovalo a náš najväčší mediálny dom Ringier Axel Springer sa dohodol na odpredaji svojho najpredávanejšieho tlačeného denníka Nový Čas podnikateľovi Antonovi Siekelovi. Súčasťou boli aj prílohy Nový Čas Víkend a týždenník Nový Čas Nedeľa, ako aj webovú portály súvisiace s týmito periodikami, .

Predajná transakcia podliehala schváleniu zo strany kompetentných orgánov v oblasti kontroly fúzií. Protimonopolný úrad SR dnes v tlačovej správe uviedol, že pred mesiacom, 6. februára 2018, schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní nepriamej výlučnej kontroly Antonom Siekelom nad spoločnosťou Nový čas, a.s., do ktorej budú vložené aktíva spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia používané na podnikanie v oblasti vydávania novín.

Podnikateľ  Anton Siekel už vlastní cez spoločnosť PUBLISHING HOUSE regionálny týždenník Žilinský večerník a magazín Break. Ten vydavateľstvo odkúpilo od News and Media Holding. 

Úrad považoval za možné prekrytie existujúcich aktivít podnikateľa s novými titulmi len v oblasti vydávania týždenníkov Žilinský večerník a Nový Čas Nedeľa. Pri posudzovaní vychádzal z odhadu podielu po koncentrácii v oblasti vydávania týždenníkov, do úvahy však vzal najmä to, že týždenníky si v cieľovej skupine čitateľov nekonkurujú, keďže sa jedná obsahovo o rozdielne zamerané periodiká. Podľa Protimonopolného úradu by bol konkurenčný tlak koncentráciou eliminovaný. Tiež na webových portáloch úrad neidentifikoval súťažné obavy. 

Po vyhodnotení podkladov a informácií dospel úrad k záveru, že posudzovaná koncentrácia je v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 15. februára 2018.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.