Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.03.2018, 15:46

Vo vile Tugendhat sa začína nakrúcanie filmu Sklenená izba

Vo filme sa predstavia Carice van Houten, hviezda z Game of Thrones, Claes Bang, Alexandra Borbély alebo Karel Roden.

Vo vile Tugendhat sa začína nakrúcanie filmu Sklenená izba
Zdroj: Garfield Film

V slávnej brnianskej vile Tugendhat sa dnes začala nakrúcať zimná časť nového filmu Sklenená izba. Snímka podľa slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera, inšpirovaného dramatickými udalosťami 20. storočia i zrodom ikonického architektonického skvostu – brnianskej vily Tugendhat, režíruje český režisér Julius Ševčík, tvorca drámy Masaryk, ocenenej 12-timi Českými levmi. 

Zdroj: Garfield Film

​Sklenená izba vzniká v produkcii spoločnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspešných snímok Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže, Masaryk či aktuálne premietaného filmu Tlmočník. Koproducentmi sú Česká televize a spoločnosť Investito Igora Rattaja a televízia TV JOJ. Film vzniká aj s finančnou podporou mesta Brno. Zastupiteľstvo naň schválilo dotáciu vo výške 4,3 milióna českých korún.

Zdroj: Garfield Film

​„Mám veľkú radosť, že sa filmári na čas usadili práve v Brne. V možnosti nakrúcať film Sklenená izba nielen v prostredí vily Tugendhat, ale i v ďalších lokáciách vidím obrovský potenciál propagácie. Pripravovaný film zvýši povedomie o vile aj o meste ako takom,“ uviedol primátor štatutárneho mesta Brno Petr Vokřál.

„Vážime si podporu mesta Brno i možnosť točiť v jedinečných interiéroch vily Tugendhat a veríme, že film okrem iného pomôže pritiahnuť ďalšiu pozornosť k tomuto dielu,“ hovorí producent Rudolf Biermann.

Zdroj: Garfield Film

Film sa nakrúca v anglickom jazyku,  po Prahe a Brne aj v ďalších európskych krajinách a s hviezdnym obsadením. Hlavnú postavu stvárni hviezda seriálu Game of Thrones, holandská herečka, Carice van Houten, ponuku prijali aj najlepší európski herci roka ocenení na vlaňajších European Film Awards – dánsky herec Claes Bang a slovenská herečka Alexandra Borbély. Z lokálnych hercov sa predstaví aj Karel Roden. ​Premiéra filmu je naplánovaná na jar 2019.

Zdroj: Garfield Film

​​Román britského spisovateľa Simona Mawera Sklenená izba sa stal svetovým bestsellerom, bol preložený do desiatok jazykov a bol nominovaný na prestížne literárne ocenenie The Man Booker Prize. Opisuje osudy hrdinov žijúcich v slávnej brnianskej vile Tugendhat na pozadí dramatických udalostí vojnového obdobia 20. storočia v Československu. Osudy Liesel a Viktora Landauerových, ich priateľov, zamestnancov i mimoriadneho architekta Von Abta rámuje vznik jednej z najoriginálnejších modernistických stavieb v Európe, miesta veľkých milostných vzplanutí i životných zrád.​

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.