Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.03.2018, 21:47

Film BACKSTAGE odštartoval vo veľkom štýle. Predpremiérová promotour roztancovala Slovensko

Autori filmu sa rozhodli pre netradičnú propagáciu filmovej novinky.

Film BACKSTAGE odštartoval vo veľkom štýle. Predpremiérová promotour roztancovala Slovensko
Zdroj: Arina

Vo štvrtok 15. marca príde do kín nový slovenský film Backstage. Hudobno-tanečný film o mladých ľudoch s vášňou pre tanec prináša príbeh dvoch zaľúbencov spod Tatier – Mary a Buddyho.

Plní ideálov a snov snívajú spoločne so svojou tanečnou skupinou West Coast Crew o úspešnej tanečnej budúcnosti, sláve a bohatstve. Keď sa im však otvoria dvere do televíznej súťaže SuperDance, zistia, že vo svete šoubiznisu nie všetko také nablýskané, ako sa na prvý pohľad zdá. Zrazu sa stretávajú s manipuláciou a intrigami a ich vzájomné priateľstvo a vzťahy sú podrobené veľmi tvrdej skúške.

​Producenti filmu sa rozhodli spropagovať film nevšednou promotour po Slovensku, ktorou ešte pred premiérou film predstavujú divákom. Šnúra predpremiér odštartovala minulý týždeň v Poprade, kde sa nakrúcala časť filmu a v priebehu niekoľkých dní obehla všetky veľká mestá od východu na západ.

Zdroj: Arina

​Tanečná šnúra pokračovala po Poprade v Prešove, Košiciach, Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Trenčíne, Žiline, Nitre, Trnave, Piešťanoch a Šamoríne. Vyvrcholenie promotour bude v Bratislave, kde sa tanečníci a hlavní hrdinovia filmu predstavia 13. marca.

„Bez preháňania môžeme povedať, že takúto promotour slovenské kiná ešte nezažili. Záujem ľudí a ich ohlasy nás veľmi potešili, je vidieť, že o tanec a tanečný film je aj na Slovensku stále záujem. Navyše, film si prišli pozrieť ľudia všetkých vekových kategórií a každý si z neho odniesol to svoje,“ hodnotí producentka filmu Backstage, Silvia Panáková.

Zdroj: Arina

​Na exkluzívnych predpremiérach zažili diváci v kinách aj jedinečné vystúpenie tanečnej skupiny The Pastels, ktorá vo filme účinkuje. Predmiéry boli vypredané a tanečníci spolu s hypemanom Osťom, ktorý show moderoval, divákov doslova roztancovali.

Zdroj: Arina

Podľa producentky filmu Silvii Panákovej je film je skutočne jedinečný a divákov vie roztancovať – a nielen mladšie publikum, ale aj to staršie. "Na predpremiérach boli prítomné všetky vekové kategórie, ktoré zdieľali rovnaké nadšenie a po skončení odchádzali s veľkým úsmevom na tvári,“ hovorí producentka.

Zdroj: Arina

Vo filme stvárňuje hlavnú postavu Buddyho tanečník Tony Porucha, postavu Mary herečka Mária Havranová známa zo seriálu Oteckovia alebo Panelák. Dvojicu hlavných protagonistov dopĺňa Ondrej Hraška (Johankino tajomstvo, Láska na vlásku, Nedodržaný sľub).

Roly porotcov hrajú Ivana Chýlková či úspešný ex-finalista SuperStar Ben Cristovao, v úlohe televíznej dramaturgičky sa predstaví Judit Bárdos. Ben Cristovao okrem stvárnenia postavy porotcu naspieval pre tento film s Máriou Čírovou aj duet Padám.

Viac o filme Backstage si môžete prečítať v tomto článku:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.