Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.03.2018, 13:03

Za sklom je späť. JOJka vracia prerušený seriál

Televízia odvysielala len prvú epizódu druhej série.

Za sklom, 2. séria
Zdroj: JOJ

Televízia JOJ uviedla 8-dielny kriminálny seriál Za sklom na obrazovky v stredu 28. septembra 2016. Jeden z najväčších projektov televízie JOJ divákov zaujal, dosiahol priemerne 7,2 percentnú sledovanosť a podiel 20,5 percenta v cieľovej skupine divákov 12-54 rokov. 

Po úspechu prvej série sa televízia pustila do nakrúcania druhej série, prvú epizódu uviedla na obrazovky v stredu 8. novembra 2017 o 21:20. Po jej odvysielaní však televízia oznámila, že kriminálku sťahuje z vysielania a diváci ju uvidia až v budúcom roku. Dôvod stiahnutia, ktorý televízia uviedla, bol fakt, že divákom nevyhovoval neskorší vysielací čas. JOJ-ka preto kriminálku odložila a sľúbila, že si ju diváci budú môcť pozrieť v hlavnom vysielacom čase.

V kriminálke inšpirovanej skutočnými udalosťami však bolo veľa narážok na kauzy, ktoré sa dejú na Slovensku. Portál Sme.sk vtedy napísal, že "scény prvého dielu druhej série úspešného krimi seriálu Za sklom pripomínajú aj nepostihnuteľného podnikateľa z mafiánskych zoznamov Mariána Kočnera (v kriminálke vystupuje ako Vozner, hrá ho Maroš Kramár, pozn. red.). Pre zorientovaného diváka sú indície, ktoré novej sérii pridávajú na atraktivite, pomerne jasné", uviedol portál.

Druhá séria ôsmich príbehov odštartuje v piatok 6. apríla o 20:35.  Pokračovanie príbehu nadväzuje na koniec predchádzajúcej série. Najlepších priateľov z tímu národnej protizločineckej jednotky - Nora (Ján Koleník) a Maxa (Tomáš Maštalír), rozdelilo vyšetrovanie náročného prípadu a postavili sa proti sebe. Maxo odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý má tentoraz podobu medzinárodného obchodu so zbraňami.

Na pomoc dostane novú, na všetko odhodlanú parťáčku Hanu. Po úvodných nezhodách si k sebe nájdu cestu a budú si navzájom oporou, až po zásadný zlom, ktorý všetko zmení. Bývalý Maxov kolega Noro je novou Slančíkovou pravou rukou a pre políciu často aj hlavným podozrivým. V podsvetí zúri boj o moc medzi Norom a Slančíkovým obľúbencom Rikym. Vždy, keď sa zdá, že polícia má cieľ takmer na dosah, vyšetrovanie sa skomplikuje. Maxo preto požiada o pomoc Interpol, vďaka čomu sa na scéne objaví aj bývalý šéf Zory Ballovej.

Za sklom II

  • Scenár: Valéria Schulczová, Roman Olekšák
  • Réžia: Peter Bebjak, Róbert Šveda, Michal Blaško
  • Hrajú: Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Zuzana Kanócz, Jiří Bartoška, Kamila Magálová, Milan Kňažko, Noël Czuczor, Rebeka Poláková, Alexander Bárta, Juraj Rašla, Maroš Kramár, Zuzana Mauréry

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.