Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.03.2018, 08:42

Zakladateľ WhatsApp: "Vymažte si Facebook účet"

Brian Acton je známy bojovník za ochranu súkromia na internete a šifrovanú komunikáciu.

Zakladateľ WhatsApp: "Vymažte si Facebook účet"
Zdroj: WhatsApp

Spoluzakladateľ spoločnosti WhatsApp Brian Acton zasadil Facebooku ďalšiu ranu. Pripojil sa k rastúcemu hnutiu, ktoré vyzýva ľudí, aby opustili Zuckerbergovu sociálnu sieť. Informoval o tom portál Mashable.com.

Na svojom twitterovom účte vyhlásil "Je načase zrušiť Facebook" a pritom použil v súčasnosti populárny hashtag #deletefacebook.  

Zdroj: Twitter

Acton, ktorý najprv viedol vývoj aplikácie WhatsApp, je známy bojovník za súkromie a šifrovanie. Spoločnosť opustil pred šiestimi mesiacmi. Štyri roky po tom, čo Facebook kúpil WhatsApp za 19 miliárd dolárov. Po odchode sa pripojil k neziskovej organizácii Signal Foundation, ktorá dohliada na šifrovanú komunikačnú aplikáciu Signal.

Nie je to prvý bývalý zamestnanec, ktorý kritizuje spoločnosť, ale je to jeden z najvýznamnejších, ktorý tak urobil. Čo nebude pre Facebook, ktorý teraz čelí početným vyšetrovaniam, klesajúcej cene akcií a otázkam ohľadom súčasného vedenia, nič dobré. Acton sám však zatiaľ svoj účet na Facebooku nezrušil.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.