Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.03.2018, 10:40

BACKSTAGE má za sebou úspešnú premiéru. Je najnavštevovanejším filmom týždňa

Stal sa jednotkou víkendového rebríčka TOP 20 v slovenských kinách.

BACKSTAGE má za sebou úspešnú premiéru. Je najnavštevovanejším filmom týždňa
Zdroj: Arina

Hoci žáner tanečného filmu nemá na Slovensku veľkú tradíciu, film BACKSTAGE si cestu k svojim divákom našiel. Po vypredanej promotour, ktorá spájala predpremiéru filmu s tanečnými vystúpeniami The Pastels (celkom 1 766 platiacich divákov), uspel film aj v distribučnej premiére.

Počas otváracieho víkendu si ho v kinách pozrelo 22 013 platiacich divákov, čím sa stal minulotýždňovým najnavštevovanejším filmom v slovenských kinách. Predbehol tak aj dlho očakávaný dobrodružný film Tomb Rider, nakrútený podľa populárnej hernej predlohy, ktorý si pozrelo 18 637 divákov.

Slovenská tanečná novinka už za prvé 4 dni prekonala celkovú návštevnosť posledných 3 street dance filmov, ktoré boli uvedené do slovenských kín – išlo o pokračovania megaúspešného tanečného filmu Let´s Dance 4, Let´s Dance All In a Street Dance 3D.

„Film BACKSTAGE sme sa snažili nakrútiť tak, aby bol nielen vizuálne a tanečne zaujímavý, ale aby bola jeho téma blízka všetkým divákom, mladším aj starším. Súdiac podľa pozitívnych ohlasov, ktoré od divákov dostávame, môžeme povedať, že naša snaha nevyšla nadarmo, čo nás veľmi teší,“ hodnotí úspech producentka filmu, Silvia Panáková.

​Okrem tanečných výkonov The Pastels, za ktorými stojí známy choreograf Miňo Kereš, divákov na film BACKSTAGE láka do kina aj titulná skladba v podaní Bena Cristovaa a Márie Čírovej, aktuálnej držiteľky ceny OTO za rok 2017, PADAM, ktorá má za krátky čas na YouTube už viac ako 3 milióny videní.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.