Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.03.2018, 11:20

Ridley Scott natočil hororový seriál – The Terror. Odohráva sa v mrazivej atmosfére Arktídy

Seriál britského režiséra, známeho filmom Votrelec, uvedie od 29. marca AMC.

Ridley Scott natočil hororový seriál – The Terror. Odohráva sa v mrazivej atmosfére Arktídy
Zdroj: AMC

Najnovší projekt britského režiséra a scenáristu Ridleyho Scotta, známeho vďaka filmom Votrelec, Gladiátor, Čierny jastrab zostrelený alebo Kráľovstvo nebeské, je seriál natočený podľa skutočnej udalosti.

Seriál The Terror uvedie od 29. marca o 22:00 stanica AMC, ktorá odvysiela hneď dve epizódy za sebou. 

Zdroj: AMC

Hľadanie Severozápadnej cesty 

The Terror opisuje legendárnu cestu dvoch sesterských lodí Britského kráľovského námorníctva, Erebus a Terror do mrazivej Arktídy, kde námorníci musia čeliť nielen ľadovej krajine, ale aj tomu, čo sa skrýva pod ňou. Lode sa na polárnu expedíciu vydali v roku 1845 pod vedením sira Johna Franklina.

V seriáli sa ocitneme v roku 1847, keď na ceste za objavením novej Severozápadnej cesty námorníci uviazli v polárnej oblasti uprostred ľadovej pustatiny. Jedlo sa míňa, teplota klesá a počet chorých mužov stúpa. Na výprave sa muži snažia ovládnuť krajinu, ktorá ich však nechce za žiadnu cenu prijať. Muži začínajú byť zúfalí a extréme mrazy ich dovádzajú k šialenstvu. A to všetko vyzerá ako najmenší problém, keďže z hlbín oceánu prichádza neviditeľný nepriateľ.

Seriál poprepletaný historickými faktami rozpráva príbeh o uviaznutých lodiach, ktoré zmizli pred 170 rokmi, a ktoré krutá Arktída len nedávno vyplavila na povrch. Retrospektívne pasáže vracajúce sa späť do minulosti predstavia tiež vtedajšiu pompéznosť a politickú situáciu vedenú Britským kráľovským námorníctvom, ktoré v 19. storočí vládlo svetovým moriam. Ukážu nielen bezútešnú arktickú krajinu a boj s prírodou o prežitie, ale aj vyrovnávanie sa s vlastnou psychikou a strachom o vlastný život.

Zdroj: AMC

Zvláštne náhody a tajomstvá sprevádzali aj natáčanie

Predlohou príbehu je kniha Terror amerického spisovateľa Dana Simmonsa, ktorá je napísaná podľa skutočnej udalosti. Spomínaná polárna výprava sira Johna Franklina sa totiž naozaj uskutočnila a obe sesterské lode Erebus a Terror s posádkou 129 mužov na ňu vyplávali 18. mája 1845. Cieľom cesty bolo objaviť severnú vodnú cestu medzi Atlantickým a Tichým oceánom.

Zdroj: AMC

​Celá výprava je ale zahalená tajomstvami, z ktorých sa mnohé dodnes nepodarilo objasniť. Jednu z lodí sa podarilo nájsť až po dlhých 166 rokoch, v roku 2014. Rovnako, ako je  celá výprava podporená množstvom záhad, tak sa bez zvláštnych okolností nezaobišlo ani natáčanie seriálu. Loď Terror bola totiž objavená práve v ten deň, kedy bol oznámený začiatok natáčania.

Zdroj: AMC

​Zaujímavý nie je len príbeh, ale aj herecké obsadenie. Kapitána Croizera, veliteľa  lode Terror, stvárnil Jared Harris. Sira Johna Franklina si zahral Ciaran Hinds, ktorý sa zapísal do pamäte divákov prostredníctvom seriálu Hra o tróny alebo Rím. Ďalšie dobre známe tváre z posádky lode patria Paulovi Readymu, Adamu Negaitisovi a Tobiasovi Menziesovi.

Zdroj: AMC

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.