Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.04.2018, 13:33

JOJ predala Divoké kone do Argentíny

Rokuje aj s vysielateľmi v ďalších latinskoamerických krajinách.

JOJ predala Divoké kone do Argentíny
Zdroj: TV JOJ

Rodinný seriál Divoké kone televízie JOJ kúpil vysielateľ v Argentíne a v rokovaní sú aj ďalšie krajiny Latinskej Ameriky. 

O seriál je záujem aj v Európe. Po Francúzsku a Maďarsku, kde Divoké kone zaznamenali mimoriadne veľký úspech (denne dosahovali v poobednom slote 10 percentný podiel v cieľovej skupine divákov starších ako 4 roky na stanici Duna TV), predala JOJka práva na seriál tiež do Poľska či Rumunska.

Divoké kone je romantický rodinný seriál s prvkami dobrodružstva a romantickou lovestory. Nechýba v ňom tajomstvo z minulosti, slovenské reálie a ani humor. Odohráva sa v prostredí rozsiahleho statku uprostred Malých Karpát, kde sa tradícia chovu koní ako symbolu lásky k prírode prelína s konzumným spôsobom života a bojom o moc. V pozadí sa odohráva utajený zločin zbohatlíckej rodiny Závodskych a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov - Holzmannovcov z konca druhej svetovej vojny.

Zdroj: TV JOJ

Seriál pochádza z dielne producentov Danice Hričovej, Paľa Polnera a režiséra Braňa Mišíka. Autorská trojica má na konte aj seriál Markízy Búrlivé víno, ktorý sa takisto predal na viacero zahraničných trhov. Danica Hričová pre JOJ realizovala viacero seriálov, okrem Divokých koní napríklad ZOO, Pravú tvár či aktuálne vysielaných Vlkov a Hotel.

Divoké kone JOJ vysielala od januára 2015 do januára 2016, v dvoch sériách odvysielala 160 epizód seriálu. Vysielala ho od pondelka do štvrtka v prime time.

Z portfólia JOJ Group kúpila práva na viaceré seriály aj česká televízia Prima (Za sklom, 1890 a Prázdniny). Maďari okrem Divokých koní takisto zakúpili opciu na Prázdniny.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.