Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.04.2018, 09:00

Známa reportérka z rozhlasu Gabriela Kajtárová odchádza z RTVS

Kríza v spravodajstve RTVS sa nekončí.

Známa reportérka z rozhlasu Gabriela Kajtárová odchádza z RTVS
Zdroj: Facebook

Rozhlasová reportérka Gabriela Kajtárová z RTVS dala výpoveď sama, v poslednej dobe sa však stretávala od vedenia s výčitkami, hrozbami a opakovanými výzvami na odchod.

„Tento týždeň som odovzdala svoju výpoveď. Z verejnoprávnych médií odchádzam po desiatich rokoch, z čoho uplynulých päť v RTVS pre mňa bolo životnou skúsenosťou. Bola som súčasťou kolektívu, ktorému na verejnoprávnej službe úprimne záleží,“ povedala Kajtárová na svojom profile.

Dnes už bývalá moderátorka RTVS popísala aj situáciu v rádiu po tom, čo časť redaktorov vrátane Kajtárovej podpísala otvorený list vedeniu RTVS. "V rozhlasovom spravodajstve nasledovali výčitky, zosmiešňovanie, hrozby aj opakované výzvy na odchod „kričiacej menšiny“. Odchádzam, no s čistým svedomím," napísala Kajtárová.

Kajtárová bola moderátorkou debaty Z prvej ruky. Televízny diváci ju mohli vidieť na obrazovkách ako korešpondentku RTVS v Bruseli. Pripravovala taktiež témy zo zahraničia.   

Svoju budúcnosť v RTVS ďalej nevidí. 

Napätá situácia v RTVS

Ľudia pracujúci v RTVS už dlhšie nesúhlasia s krokmi nového manažmentu. Napätie a nedôvera v redakciách začala narastať po organizačných zmenách, ktoré nastali po príchode nového generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka.

V RTVS skončila aj Oľga Baková

Baková z RTVS odišla na vlastnú žiadosť. V rozhovore pre aktuality.sk uviedla, že jej v rámci zmien ponúkli robiť editora zahraničného spravodajstva a zároveň krátkych správ, čo sa pre rozsiahlu agendu rozhodla neprijať.

V televízii mali naopak pre ňu miesto iba na pozícii zahraničného redaktora, čo ju podľa jej vyjadrenia posúvalo pár rokov dozadu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.