12.04.2018, 09:00

Známa reportérka z rozhlasu Gabriela Kajtárová odchádza z RTVS

Kríza v spravodajstve RTVS sa nekončí.

Známa reportérka z rozhlasu Gabriela Kajtárová odchádza z RTVS
Zdroj: Facebook

Rozhlasová reportérka Gabriela Kajtárová z RTVS dala výpoveď sama, v poslednej dobe sa však stretávala od vedenia s výčitkami, hrozbami a opakovanými výzvami na odchod.

„Tento týždeň som odovzdala svoju výpoveď. Z verejnoprávnych médií odchádzam po desiatich rokoch, z čoho uplynulých päť v RTVS pre mňa bolo životnou skúsenosťou. Bola som súčasťou kolektívu, ktorému na verejnoprávnej službe úprimne záleží,“ povedala Kajtárová na svojom profile.

Dnes už bývalá moderátorka RTVS popísala aj situáciu v rádiu po tom, čo časť redaktorov vrátane Kajtárovej podpísala otvorený list vedeniu RTVS. "V rozhlasovom spravodajstve nasledovali výčitky, zosmiešňovanie, hrozby aj opakované výzvy na odchod „kričiacej menšiny“. Odchádzam, no s čistým svedomím," napísala Kajtárová.

Kajtárová bola moderátorkou debaty Z prvej ruky. Televízny diváci ju mohli vidieť na obrazovkách ako korešpondentku RTVS v Bruseli. Pripravovala taktiež témy zo zahraničia.   

Svoju budúcnosť v RTVS ďalej nevidí. 

Napätá situácia v RTVS

Ľudia pracujúci v RTVS už dlhšie nesúhlasia s krokmi nového manažmentu. Napätie a nedôvera v redakciách začala narastať po organizačných zmenách, ktoré nastali po príchode nového generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka.

V RTVS skončila aj Oľga Baková

Baková z RTVS odišla na vlastnú žiadosť. V rozhovore pre aktuality.sk uviedla, že jej v rámci zmien ponúkli robiť editora zahraničného spravodajstva a zároveň krátkych správ, čo sa pre rozsiahlu agendu rozhodla neprijať.

V televízii mali naopak pre ňu miesto iba na pozícii zahraničného redaktora, čo ju podľa jej vyjadrenia posúvalo pár rokov dozadu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.