Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.04.2018, 16:35 Aktualizované dňa 13.04.2018 o 20:18

Vedenie spravodajstva RTVS zbiera podpisy pod vlastný otvorený list

Aktualizácia: Sigantári uvádzajú, že list nebol sformulovaný nikým z vedenia spravodajstva RTVS.

Vedenie spravodajstva RTVS zbiera podpisy pod vlastný otvorený list
Zdroj: FB Vahrama Chuguryana

Niektorí redaktori a editori pracujúci v RTVS už dlhšie nesúhlasia s krokmi nového manažmentu. Napätie a nedôvera v redakciách začala narastať po odporúčaní šéfa spravodajstva, aby redaktori nenosili vo vysielaní odznaky #AllForJan.

Situácia sa vyhrotila 4. apríla, kedy zverejnili otvorený list, ktorý podpísalo okolo 60 ľudí, medzi nimi aj Zuzana Kovačič Hanzelová, Oľga Baková, Martin Strižinec, Kristián Čekovský či Iveta Gombošová.

Vedenie RTVS zareagovalo na otvorený list spoločným vyhlásením Jaroslava Rezníka, generálneho riaditeľa RTVS, Vahrama Chuguryana, riaditeľa Sekcie spravodajstva a publicistiky, Hany Lyons, vedúcej Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky a Petry Stano Maťašovskej, vedúcej Odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky.

V stanovisku vedenie uviedlo, že nový manažment spravodajstva pracuje na tom, aby bolo objektívne, vyvážené a nestranné a nesúhlasí s hľadaním vnútorného i vonkajšieho nepriateľa. Podľa manažmentu je to odpútavanie pozornosti od podstaty problému, ktorým chcú "viacerí – najmä tí neistí a neskúsení redaktori – "zlikvidovať každé nové vedenie“!".

Na situáciu sa po viac než týždni rozhodol zareagovať aj šéf spravodajstva Vahram Chuguryan, ktorý podľa portálu Aktuality.sk pripravil otvorený list, pod ktorý zbiera podpisy redaktorov, ktorí nezdieľajú názor kritikov súčasného vedenia.

Medzi podpísanými má byť doteraz okolo 15 ľudí. Text listu má ubezpečovať poslucháčov a divákov, že v RTVS pracujú novinári slobodne a bez nátlaku či pokusov o manipuláciu. Kedy sa dostane list oficiálne na verejnosť, nie je zatiaľ známe.

Aktualizácia: Novinári, ktorí sa podpísali pod tento otvorený list, sú znepokojení informáciami o údajnej iniciatíve šéfa spravodajstva RTVS. Vo vyhlásení zdôrazňujú, že list nebol sformulovaný nikým z vedenia spravodajstva RTVS. Ich vyhlásenie a celé znenie otvoreného listu prinášame v tomto článku:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.