Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.04.2018, 10:06

Backstage je zatiaľ najsledovanejším slovenským filmom roka. Predstaví sa aj divákom v Česku

Tanečný film je slovenským filmovým ťahákom týchto dní, predbehol aj zahraničné produkcie.

Backstage je zatiaľ najsledovanejším slovenským filmom roka. Predstaví sa aj divákom v Česku
Zdroj: Arina

Slovenský tanečný film BACKSTAGE, ktorý mal premiéru 15. marca, je zatiaľ jedným z najúspešnejších filmov tohto roku. V návštevnosti predbehol aj očakávané hollywoodske filmy ako Tomb Rider či Pacifik Rim: Povstanie. 

Film režisérky Andrey Sedláčkovej a producentky Silvie Panákovej divákom ukazuje zákulisie televíznej tanečnej súťaže, kde sa produkcia súťaže kvôli zvýšeniu sledovanosti neštíti zneužiť neľahké osudy mladých neskúsených účinkujúcich. To naštrbí kamarátske i partnerské vzťahy v tanečnej skupine zo Svitu, ktorá je pre produkciu favoritom súťaže.

Členov tanečnej skupiny stvárnili tanečníci z The Pastels i mladá herečka Mária Havranová, ktorá je známa zo seriálu Oteckovia a predstaví sa aj v pripravovanej minisérii Trhlina. Vo filme sa kombinujú tanečné vystúpenia s príbehom, ktorý ukazuje, že sláva a úspech nemusia byť tými najdôležitejšími hodnotami v živote mladého človeka.

Vekové zloženie divákov je naozaj pestré. „Na film sme dostali mnoho ohlasov nielen od mladšej, ale aj staršej vekovej kategórie, ktorí BACKSTAGE a jeho posolstvo hodnotia veľmi pozitívne. Môžeme povedať, že ide naozaj o film, ktorý má čo ponúknuť všetkým generáciám,“ hodnotí producentka Silvia Panáková.

Divácky úspech filmu už predpovedala úspešná promotour v 12 mestách po Slovensku, v rámci ktorej bola predpremiéra filmu spojená s tanečnými vystúpeniami The Pastels. kde boli kinosály vypredané do posledného miesta. Ich šou si prišlo pozrieť 1 776 divákov. Podľa Petra Nováka z BONTONFILM ide o najúspešnejšiu promotour k filmu, akú Slovensko dosiaľ zažilo.

Počas piatich týždňov si film v kinách pozrelo  54 596 platiacich divákov, čím sa stal zatiaľ najsledovanejším slovenským filmom roka. Film sa predstaví aj divákom v Česku, premiéra je tam naplánovaná na 7. júna.

Zdroj: Arina

​Celý projekt, od rozhodnutia nakrútiť film až po jeho uvedenie v kinách, trval 3 roky. Film sa nakrúcal v dvoch krajinách: na Slovensku a v Česku. V Česku sa točilo najmä v Prahe – okrem zaujímavých exteriérov sa točilo najmä v hoteloch, ale napríklad aj v nemocnici. Niekoľko scén sa točilo aj vo väzení v Mladej Boleslavi. Aj zábery z New Yorku sa nakrúcali v Prahe.

Na Slovensku sa nakrúcalo vo Svite, ktorý si vďaka vizuálne zaujímavým Baťovským domčekom vybrala režisérka Andrea Sedláčková, ale tiež v Poprade, Tatrách, v Bratislave v Grand Hoteli River Park a v Seredi, vo výrobni sektu Hubert. Nakrúcanie priamo na mieste, kde sa vyrába sekt, muselo byť prispôsobené špecifickým podmienkam, ktoré sa dotýkali nielen choreografie, ale predovšetkým bezpečnosti počas skúšok a natáčania.

Zdroj: ARINA

Peter Krúpa, riaditeľ spoločnosti Hubert J.E. hovorí, prečo sa rozhodli byť partnerom filmu: "Zaujal nás nielen príbeh, ale predovšetkým energia a nadšenie ľudí, ktorí prezentovali film Backstage. A som veľmi rád, že sme pomohli naplniť sen nielen hlavným hrdinom filmu, ale aj celému realizačnému tímu."

Podobné projekty plánujú podporovať aj do budúcna. "Verím v zmysluplnosť projektov, ktoré dokážu zaujať mlade publikum a inšpirovať ich k plneniu svojich cieľov. Každý z nás sa počas života stretne s frustráciou, neúspechom, ale dôležité je nestrácať vieru, aj keď sa niekedy ciele zdajú nereálne až nedosiahnuteľné a urobiť maximum na ich uskutočnenie. Táto pozitívna motivácia je ešte dôležitejšia pri mladých ľuďoch, ktorí sú na začiatku svojho životného smerovania. Úspech filmu Backstage prináša ďalšiu motiváciu, nielen pre tvorcov, divákov, ale aj pre nás," dodáva riaditeľ spoločnosti Hubert J.E.

Zdroj: ARINA

​Najnáročnejšie, no zároveň najzaujímavejšie, boli podľa tvorcov i hercov práve scény finálových kôl tanečnej súťaže. Štáb musel nakrúcať veľký filmový štáb, ktorý nakrúcal šou. Táto scéna bola zároveň aj najdrahšou. Podľa slov producentky Silvie Panákovej to zhltlo až 25-30 percent celkového rozpočtu filmu.

Autormi titulnej skladby PADAM sú Ben Cristovao a aktuálna víťazka ceny OTO v kategórii najlepšia speváčka, Mária Čírová. Skladbu si len za prvých 10 dní od uvedenia pozreli ľudia na YouTube miliónkrát. V súčasnosti má skladba viac než 6 miliónov videní.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.