Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.04.2018, 15:32

Personálne zmeny v RTVS. Rozhlas ukončil spoluprácu s dlhoročným moderátorom

RTVS chce poskytovať viac priestoru interným zamestnancom.

Personálne zmeny v RTVS. Rozhlas ukončil spoluprácu s dlhoročným moderátorom
Zdroj: TV JOJ

V RTVS nastali ďalšie personálne zmeny. Po deviatich rokoch spolupráce so Slovenským rozhlasom s ním verejnoprávne inštitúcia nepredĺžila zmluvu. Informoval o tom portál pluska.sk.

Ján Mečiar je dlhoročným moderátorom hlavného spravodajstva televízie JOJ. Roky však pracoval aj ako externý zamestnanec Slovenského rozhlasu, kde každé ráno vysielal reláciu Spektrum, v ktorej mapoval zaujímavosti zo sveta a techniky. Reláciu pripravoval s viacerými prestávkami od roku 1999, RTVS s ním ukončila spoluprácu k 8. aprílu.

„Ján Mečiar bol externým spolupracovníkom RTVS a na ukončení spolupráce sme sa s ním dohodli v súvislosti so zavedením programových zmien. Dlhodobým zámerom nového vedenia RTVS je poskytovať viac priestoru vo vysielaní vlastným, teda interným zamestnancom,“ vysvetlila dôvod zmeny hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Do  RTVS však mieri ako externý spolupracovník Gustáv Murín, ktorý bude pripravovať podklady pre relácie Euroskop a Spektrum na Rádiu Slovensko. Gustáv Murín spolupracoval z RTVS už pri tvorbe prvej časti Mafiánov. Mnohí ho dnes považujú za človeka s alternatívnymi a kontroverznými názormi. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.