Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.04.2018, 21:01

Slováci ovládli plzenský filmový festival. Čiara a Spravedlnost získali ďalšie ocenenia

Z festivalu Finále Plzeň si odniesli dvoch Zlatých ledňáčkov a Cenu študentskej poroty.

Slováci ovládli plzenský filmový festival. Čiara a Spravedlnost získali ďalšie ocenenia
Zdroj: Wandal production

Režisér Peter Bebjak zbiera za posledný rok jedno ocenenie za druhým. Práva na nakrútenie minisérie Spravedlnost, ktorá vznikla v jeho produkčnej spoločnosti DNA, kúpila hollywoodska produkčná spoločnosť, mimoriadne úspechy zožal aj s celovečerným filmom Čiara. Ako Spravedlnost, tak aj Čiara si včera odniesli ceny aj z filmového festivalu Finále Plzeň.

Zdroj: DNA Production

​Najskôr výborná sledovanosť v premiére na ČT, potom prestížna soška Českého leva, po ktorej nesledovalo úplne bezprecedentné uznanie. Minisériu Spravedlnost z dielnej slovenskej DNA Production kúpila produkčná spoločnosť Bena Afflecka a Matta Damona. To však ani zďaleka nie koniec úspešného ťaženia tvorcov.

​Na poličku s oceneniami pribudnú režisérovi Petrovi Bebjakovi a producentovi Rasťovi Šestákovi ďalšie sošky – tentokrát dvaja Zlatý ledňáčkovia a Cena študentskej poroty z filmového festivalu Finále Plzeň.

Tvorcovia uspeli v konkurencii obrovského množstva kvalitných seriálových produktov nielen z Česka, ale aj zo Slovenska, ako napríklad Až po uši (HBO), První republika, Mária Terézia, ale konkurovali aj sami sebe s ďalším svojim seriálom – Za sklom. O víťazoch rozhodovali štyri poroty za účasti štrnástich zahraničných odborníkov, ktoré hodnotili 51 súťažných snímok.

​Spravedlnost si odniesla Zlatého ledňáčka a Cenu študentskej poroty. DNA Production vytvorila minisériu kompletne – od námetu až po realizáciu - pre Českú televíziu. Režisér Peter Bebjak si z festivalu odniesol ešte jednu cenu – Zlatého ledňáčka za film Čiara producentky Wandy Adamík Hrycovej.

DNA Production producenta Rasťa Šestáka a režiséra Petra Babjaka sa podpísala pod množstvo úspešných televíznych projektov nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Medzi najznámejšie seriály patria Za sklom, Odsúdené, Dr. Ludsky, Mesto tieňov, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, Ako som prežil, Mordparta, Kriminálka Anděl, Specialisté alebo filmy ako napríklad Marhuľový ostrov alebo Čistič.

V súčasnosti nakrúcajú pre TV JOJ minisériu Trhlina na motívy rovnomennej úspešnej knihy Jozefa Kariku, rozprávku Vianočné želanie pre RTVS a pripravujú aj film Správa o úteku dvoch Slovákov z koncentračného tábora Osvienčim podľa knihy Čo Dante nevidel.

Zdroj: Peter Mayer

Rozhovor s režisérom Petrom Bebjakom si môžete prečítať v aprílovom čísle magazínu Stratégie, ktoré je práve v predaji. Režisér v ňom otvorene hovorí o rozdieloch medzi nakrúcaním v Česku a na Slovensku, o svojich ďalších pripravovaných projektoch, ale aj o tom, ako vníma súčasnú spoločenskú situáciu a zmeny na ministerstve kultúry či v RTVS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.