Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.05.2018, 15:02

Šéf WhatsApp-u sa rozhodol opustiť firmu

Odchádza aj zo správnej rady Facebooku.

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ populárnej aplikácie WhatsApp na bezplatné posielanie odkazov a telefonovanie Jan Koum sa rozhodol zo spoločnosti odísť. Informoval o tom na svojom facebookovom účte.

Koum sa k dôvodom svojho odchodu podrobnejšie nevyjadril. Uviedol len, že pre neho nastal čas "ísť ďalej" a venovať sa svojim záľubám mimo technologický sektor. Podľa denníka The Washington Post plánuje Koum opustiť tiež svoje miesto v správnej rade firmy Facebook.

Aplikáciu WhatsApp v roku 2014 kúpila firma Facebook, s ktorou sa Koum podľa médií dostal do sporov ohľadom stratégie. Koum mal okrem iného výhrady k snahám spoločnosti Facebook o využívanie osobných údajov užívateľov aplikácie, uviedol portál BBC.

Facebook sa stal tento rok terčem kritiky po správe o tom, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónoch užívateľov jeho siete a využila ich aj pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.