Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.05.2018, 14:35

Reportéri bez hraníc spustili kampaň "FightFakeNews". Pozrite si televízny spot

Kampaň porovnáva škodu na ľuďoch spôsobenú falzifikátmi a ujmu zapríčinenú dezinformáciami.

Reportéri bez hraníc spustili kampaň "FightFakeNews". Pozrite si televízny spot
Zdroj: #FightFakeNews

Dnešný deň je vyhlásený za Svetový deň slobody tlače (World Press FreedomDay). Reportéri bez hraníc (RSF) pri tejto príležitosti spustili kampaň #FightFakeNews, pretože boj proti dezinformáciám je dnes jednou z najväčších výziev obhajcov žurnalistiky.

Kľúčovým prvkom kampane je televízny spot s názvom #FightFakeNews, ktorý bol vytvorený agentúrou BETC Paris. Porovnáva škody spôsobené falšovanými výrobkami na ľuďoch a politickú ujmu spôsobenú klamlivými správami a dezinformáciami.

Na rozdiel od tradičných falzifikátov, ktorých vplyv na zdravie alebo životné prostredie je viditeľný a merateľný, nepravdivé správy a dezinformácie majú len jednu obeť. Demokraciu.

"Obsah, ktorý sa vyrába čestným spôsobom, je čoraz viac vystavený konkurencii sponzorovaného obsahu, propagandy a klebiet," uviedol generálny tajomník RSF Christophe Deloire. "Ako sa ukázalo v prieskumoch, falošné správy sa šíria ľahšie ako dôveryhodné z dôvodu akútnej zaujatosti v ľuďoch. Nemôžeme zostať pasívni pred hrozbou voči čestnosti verejnej diskusie a následne aj demokracie. RSF podniká konkrétne kroky na podporu novinárskej slobody, nezávislosti a pluralizmu."

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.