Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.05.2018, 08:00

V televíziách nastala doba seriálová. Ktoré uspeli a ktoré prepadli?

Prinášame rebríček sledovanosti seriálov slovenských televízií.

V televíziách nastala doba seriálová. Ktoré uspeli a ktoré prepadli?
Zdroj: TV Markíza / RTVS / TV JOJ; koláž Stratégie

Televízie stavili na pôvodnú tvorbu. V prvom kvartáli tohto roka malo na obrazovkách premiéru až desať pôvodných seriálov, či už úplných noviniek alebo pokračovaní predchádzajúcich úspešných sérií.

Najviac seriálov uviedla v tomto roku televízia Markíza. Spomedzi šiestich sa dva – Susedia a Oteckovia, okamžite zaradili medzi najúspešnejšie na trhu.

Nesklamali ani adaptované seriály Milenky a Kuchyňa, svoj štandard si udržala aj Horná Dolná. S očakávaným diváckym úspechom sa nestretol len Detektív Dušo.

Televízia JOJ priniesla od januára do marca tri novinky. Podľa očakávania bola úspešná aj druhá séria Prázdnin, seriál Semafor si však po sľubnom štarte nedokázal divákov udržať a pohyboval sa v priemerných číslach. Obidva seriály budú pokračovať na obrazovkách JOJ aj v ďalších sériách.

Tretia novinka JOJky – Vlci, sa, naopak, stala sklamaním a jej výkony postupne klesali až do podpriemeru.

RTVS uviedla 11-dielnu kriminálku Inšpektor Max, ktorý pripravila v spolupráci s Českou televíziou.

Pozrite si v galérii rebríček seriálov aj s výsledkami sledovanosti a podielmi na trhu:

​Boj o priazeň divákov pokračuje a komerčné televízie pripravujú ďalšiu nádielku nových seriálov.

JOJ v apríli odštartovala Hotel, v máji vrátila na obrazovky Za sklom, pripravuje novinky DeLukse, Ministri, Som mama či minisériu Trhlina. Novými sériami budú pokračovať aj Naši, Prázdniny a Semafor.

Markíza pripravuje novinku Autoškola a plánuje pokračovať aj v Rexovi. Uvidíme, ktoré novinky prerazia a či dokážu ohroziť dlhodobo úspešné seriály.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.