Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.05.2018, 20:26

Facebook má pri 200 aplikáciách podozrenie na zneužívanie údajov

Možné zneužitie sa týka aplikácií, ktoré mali prístup k veľkému množstvu osobných údajov užívateľov.

Facebook má pri 200 aplikáciách podozrenie na zneužívanie údajov
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Facebook zatiaľ identifikovala približne 200 aplikácií, pri ktorých má podozrenie na zneužívanie údajov o užívateľoch svojej sociálnej siete.

Firma dnes tiež uviedla, že v rámci vyšetrovania, ktoré v marci ohlásil jej zakladateľ a generálny riaditeľ Mark Zuckerberg, už preverila tisíce aplikácií.

"Zhruba 200 aplikácií bolo suspendovaných, kým sa dôkladne nepreskúma, či skutočne nejaké údaje zneužili," uviedol viceprezident Facebooku Ime Archibong. Vyšetrovanie, ktoré ohlásil Zuckerberg, sa týka aplikácií, ktoré mali prístup k veľkému množstvu údajov, než im ho Facebook v roku 2014 výrazne obmedzil.

"Máme veľké tímy interných aj externých odborníkov, ktoré pracujú na čo najrýchlejšom prešetrení tých aplikácií. Doteraz boli preverené tisíce aplikácií," uviedol Archibong.

"Keď nájdeme dôkazy, že aplikácie zneužili dáta, zakážeme ich a budeme o tom informovať prostredníctvom svojich stránok. Ukáže to ľuďom, či si oni alebo ich priatelia nainštalovali aplikáciu, ktorá pred rokom 2015 zneužívala údaje," dodal.

Facebook sa tento rok na jar stal terčom kritiky po správe, že spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich okrem iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.