Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.05.2018, 17:40

JOJ ponúka ZOO na americkom trhu. Uspieť chce aj s 1890, Vlkmi či Pravou tvárou

JOJ ​už predala do zahraničia Divoké kone, záujem je o Za sklom a Prázdniny.

JOJ ponúka ZOO na americkom trhu. Uspieť chce aj s 1890, Vlkmi či Pravou tvárou
Zdroj: TV JOJ

Televízia JOJ predstavuje svoj rodinný seriál ZOO na medzinárodnom televíznom trhu LA Screenings v Los Angeles prostredníctvom svojho partnera.

Spoločnosť Latin Media Corporation dlhodobo zastupuje televíziu JOJ pri predaji pôvodných formátov na americkom trhu. Do ponuky pre svojich klientov za oceánom pripravuje tiež seriály 1890, Vlci či Pravá tvár.

V Amerike už tento rok uspela Česká televízia s minisériou Spravedlnost, ktorú kompletne pripravila slovenská spoločnosť DNA Production producenta Rasťa Šestáka a režiséra Petra Bebjaka. Práva na jej sfilmovanie kúpila produkčná spoločnosť Pearl Street Films, ktorú vlastnia hollywoodski herci Ben Affleck a Matt Damon.

​Televízia JOJ tiež uspela v zahraničí s viacerými formátmi vlastnej tvorby. Okrem Divokých koní (Argentína, Francúzsko, Maďarsko, Poľsko či Rumunsko) je záujem aj o kriminálku Za sklom, historickú detektívku 1890 (Česko) či komediálny seriál Prázdniny (Česko, Maďarsko).

Televízia Markíza obstála so svojím komediálnym seriálom Horná Dolná v Maďarsku. Kúpila ho stanica RTL Klub a nakrútila si vlastnú verziu s názvom A mi kis faluk (Naša malá dedinka).

Rovnako sa slovinská televízia Pop TV rozhodla vyrobiť vlastnú verziu Susedov s názvom Lepo je biti sosed. Podľa slovenských scenárov si nakrútili všetky série s vlastnými hercami.

Maďarskej verzie sa dočkalo aj Búrlivé víno. Stanica Story 4 zakúpila práva na odvysielanie seriálu a predabovaný ho uvádzala pod názvom Bor, mámor, szerelem.

Poľská televízia TV Plus sa zase rozhodla prevziať pôvodnú verziu Hornej Dolnej a nadabovať ju. Uviedli ju pod názvom Górka Dolna.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.