Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.05.2018, 19:20

Kráľovská svadba bola v Británii najväčšou televíznou udalosťou. Sledovala ju až tretina Britov

Najsledovanejšou bola BBC, obrovský záujem zaznamenali aj sociálne siete a spravodajské weby.

Kráľovská svadba bola v Británii najväčšou televíznou udalosťou. Sledovala ju až tretina Britov
Zdroj: Screenshot, YouTube/Time

Takmer 18 miliónov Britov sledovalo v sobotu kráľovskú svadbu princa Harryho a Meghan Markle. Stala sa tak najväčšou televíznou udalosťou roka, píše The Guardian.

Zdroj: Screenshot, YouTube/Time

​Najsledovanejšou televíziou bola s vysokým náskokom BBC One, ktorú si zvolilo v priemere 8,7 milióna divákov, pričom v polovici obradu okolo 12:30 dosiahla svoje maximum vo výške 13,1 milióna divákov.

Priamy prenos na kanáli ITV sledovalo v priemere 2,5 milióna divákov s maximom 3,6 milióna, ktoré nastalo pri odchode mladomanželov z kaplnky Sv. Juraja na zámku Windsor. Stanice Sky News, Sky One a BBC News sledovalo okolo pol milióna divákov. Globálne publikum sa odhaduje na stovky miliónov.

Prvenstvo drží Charles a Diana

Svadba Harryho a Meghan sa s takmer 18 miliónmi divákov stala najsledovanejším britským televíznym programom v roku 2018, hoci pri obrazovkách nebolo toľko divákov ako pri svadbe princa Williama a Kate Middleton v roku 2011.

Zdroj: wikimedia

Svadbu Williama a Kate sledovalo takmer 27 miliónov britských televíznych divákov a dostala sa medzi desať najsledovanejších programov vo Veľkej Británii, píše portál heavy.com.

​Prvenstvo si však drží svadba Harryho rodičov – princa Charlesa a Diany Spencer z roku 1981, ktorú v priamom prenose sledovalo 28,4 milióna divákov.

Zdroj: wikimedia

​Obrovský záujem o svadbu Harryho a Meghan zaznamenal aj Twitter. Počas obradu bolo poslaných 3,4 milióna tweetov. Sociálna sieť dosiahla vrchol počas vášnivého kázania biskupa Michaela Curryho, kedy ľudia poslali 40 000 tweetov za minútu.

Záujem ľudí o kráľovskú svadbu sa prejavil aj na návštevnosti spravodajských portálov a v novinách. Zábery zo svadby sú na titulkách všetkých nedeľných vydaní významných denníkov.

Zdroj: thequardian.com

​Svadba Harryho a Meghan sa konala na Windsorskom zámku vzdialenom 40 kilometrov od Londýna. Odhaduje sa, že si ju prišlo pozrieť okolo 100-tisíc ľudí.

Zdroj: wikimedia

​Svadbu Williama a Kate sledovalo v uliciach Londýna takmer milión ľudí, svadba Charlesa a Diany pritiahla v roku 1981 do Londýna 660-tisíc ľudí.

Zdroj: wikimedia

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.