Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.05.2018, 00:00

Slovenskí diváci žijú majstrovstvami v hokeji

Slovenský hokejový fanúšik je lojálny. Sledovanosť majstrovstiev sveta výkon našich reprezentantov príliš neovplyvňuje.

Slovenskí diváci žijú majstrovstvami v hokeji
Zdroj: Pixabay

Hokej je na Slovensku fenoménom a má jedinečný potenciál pritiahnuť k obrazovkám masu divákov. Prenosy z majstrovstiev sveta patria tradične k najatraktívnejším a množstvo divákov pri obrazovkách príliš neovplyvňujú výkony ani umiestnenie našich reprezentantov.

Slovenský fanúšik je lojálny
Priemerná sledovanosť šampionátov na Jednotke je okolo 600-tisíc divákov od roku 2005 (odkedy sa peoplemetrami meria sledovanosť televízií), výrazne vyšší rating mali tri ročníky.

Najvyššiu priemernú sledovanosť (814-tisíc divákov) si doposiaľ pripísali majstrovstvá sveta v roku 2012, kde získali naši reprezentanti striebro. Vtedajšie finále s Rusmi je vôbec najsledovanejším zápasom od roku 2005. Pri obrazovkách bolo až 1,777 milióna divákov starších než 12 rokov a Jednotka dosiahla viac než 70-percentný trhový podiel.


Druhú najvyššiu priemernú sledovanosť s 805-tisíc divákmi mali hokejové majstrovstvá sveta v roku 2015 v susednej Českej republike, kde skončilo Slovensko na 9. mieste. Najviac divákov – 1,356 milióna – bolo pri obrazovkách pri zápase Slovenska s Bieloruskom.


Tretiu priečku si s priemerom 722-tisíc divákov drží šampionát z roku 2014, ktorý sa konal v Bielorusku. Maximum divákov (1,121 milióna) mal zápas Slovenska s Talianskom. Slovenskí reprezentanti skončili rovnako na 9. mieste.


Miliónové zápasy
Zápasy Slovenska sú počas šampionátov vždy najsledovanejšími a miliónový počet

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.