Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.05.2018, 17:37

Netflix sa stal najväčšou zábavnou firmou. Jeho akcie stúpli o 82 percent

Prekonal aj mediálny gigant Walt Disney Co., NBC a Universal Pictures.

Netflix sa stal najväčšou zábavnou firmou. Jeho akcie stúpli o 82 percent
Zdroj: Reuters

Trhová hodnota Netflix dnes stúpla na rekordných 153 miliárd dolárov (131 miliárd eur). Netflix tak prvýkrát prekonal mediálny gigant Walt Disney Co. a stal sa najväčšou zábavnou spoločnosťou na svete.

Rast hodnoty Netflix prichádza v čase masívneho presunu divákov z kín a od káblovej televízie na internet, uviedla agentúra Reuters.

Vďaka množstvu originálnych programov sa firme podarilo prilákať milióny nových zákazníkov, z ktorých sa mnoho vzdalo káblovej televízie. Akcie Netflixu od začiatku tohto roka stúpli o 82 percent.

Netflix vstúpil na burzu v roku 2002. Vtedy firma zasielala poštou filmy na DVD. Akcie firmy odvtedy vzrástli o 33-tisíc percent a Netflix sa stal pre investorov na Wall Street titulom, ktorý musia mať, spolu s akciami firiem Apple, Amazon.com, Alphabet a Facebook.

Naopak, akcie Disney za posledný rok klesli o päť percent. Firma sa, rovnako ako ďalší kedysi vedúci predstavitelia zábavného priemyslu, urputne snaží prispôsobiť presunu divákov na internet.

Disney spúšťa vlastnú streamovaciu službu pre rodiny a uviedol, že od budúceho roka prestane dodávať nové filmy Netflixu. Trhová hodnota Disney je dnes 152 miliárd dolárov (130 miliárd eur).

Na začiatku tohto mesiaca Netflix trhovou kapitalizáciou prekonal najväčšieho amerického káblového operátora Comcast, ktorý vlastní NBC a Universal Pictures. Trhová hodnota Comcastu je teraz 145 miliárd dolárov (124 miliárd eur), uviedla agentúra Reuters.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.