Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.05.2018, 21:12

JOJ pripravuje novinku z prostredia politiky. Seriál Ministri nebude až tak vzdialený realite

S humorným nadhľadom ukáže divákom možné zákulisie slovenskej politickej scény.

JOJ pripravuje novinku z prostredia politiky. Seriál Ministri nebude až tak vzdialený realite
Zdroj: TV JOJ

Ľudia majú z politikov pocit, že to nie sú ľudia na správnom mieste. Tejto myšlienky sa chopil nový komediálny seriál Ministri, ktorý pripravuje televízia JOJ.

S humorným nadhľadom ukáže divákom možné zákulisie našej politickej scény, ktoré však nebude až tak vzdialené realite. Televízia JOJ pripravuje 12 polhodinových epizód.

Zdroj: TV JOJ

Premiéra krajiny stvárnil Tomáš Maštalír, jeho hovorcom a pravou rukou sa stane Milo Kráľ. Ministra vnútra stvárni Marián Miezga, ministerku spravodlivosti Helena Krajčiová a ministra školstva Lukáš Latinák.

V rolách ďalších politikov sa objavia Jana Oľhová ako ministerka sociálnych vecí a rodiny, Jozef Vajda bude mať pod palcom zdravotníctvo, Richard Stanke obranu a Michal Režný životné prostredie.

Zdroj: TV JOJ

​Komediálny seriál z prostredia fiktívnej slovenskej politickej scény vzniká pod taktovkou režiséra Eda Baláža, autormi sú Roland Kubina - riaditeľ programu a spravodajstva JOJ Group, scenáristka a kreatívna producentka Danica Hričová, ktorá je podpísaná pod seriálmi Vlci, Divoké kone, Búrlivé víno, Chlapi neplačú či ZOO. Autorskú zostavu dopĺňajú Ján Luterán (Záhady tela), Jozef Koleják (ZOO) a Michal Baláž (Pravá tvár, Horná Dolná, True Štúr). 

Na novinku upozorňuje na svojom facebookovom profile riaditeľ televízie JOJ Marcel Grega.

O čom bude seriál Ministri

Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo.

Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri - bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny. Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva.

Zdroj: TV JOJ

​Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde - mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie.

Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine? Zhoda s reálnymi postavami je čisto náhodná...

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.