Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.05.2018, 14:07

Rádio Aktual končí. Nahradiť ho má jazzové rádio

RVR zatiaľ žiadosť o zmene charakteru rádia nedostala.

Rádio Aktual končí. Nahradiť ho má jazzové rádio
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Portál Omédiách.com informoval, že rádio Aktual končí. Namiesto neho bude jazzové rádio.

Rádio Aktual vzniklo takto v máji pred rokom, zakladateľom je Martin Lengyel.

Bolo to prvé rádio, ktoré sa so svojimi poslucháčmi rozprávalo. Doménou obsahu bolo hovorené slovo. Martin Lengyel rozbiehal rádio s redaktorkou RTVS Martou Jančkárovou, ktorá sa po istom čase z rádia Aktual rozhodla odísť. Vrátila na po polroku naspäť do Slovenského rozhlasu. 

​Jednou z hlavných tvárí rádia Aktual bola bývalá politička Zuzana Martináková. Na to, aby rádio mohlo upraviť svoju vysielaciu štruktúru a zmeniť charakter, musí požiadať o schválenie Radu pre vysielanie a retransmisiu, tá zatiaľ od vysielateľov žiadnu žiadosť nedostala.

"Rádio Aktual ako značka končí, ale rádio vysiela ďalej," povedal pre TASR Lengyel. Pre zmenu sa rozhodol na základe dát, ktoré mu ukázali, že spravodajské rádio nemá veľký potenciál. Priznáva, že očakával lepšie dáta. "Ale keďže rád skúšam nové veci, tak ideme vyskúšať jazzové rádio," doplnil s tým, že od 1. júna spúšťajú prechodný formát. V plnšom formáte má rádio vysielať koncom leta.

Nové Rádio Aktual odštartovalo 15. mája na frekvenciách bývalého Rádia Rocková republika. Zameralo sa na hovorené slovo, spravodajstvo, publicistiku a rozhovory. Podľa zakladateľa rádia, Martina Lengyela, chcelo zaujať poslucháčov, ktorí chcú byť informovaní a majú radi hovorené slovo. ​Priestor okrem politiky dostali zahraničné udalosti, ekonomika, šport či kultúra.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.