Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
05.06.2018, 15:05

Mária Terézia bude mať pokračovanie. RTVS sa dohodla s ČT a ORF

Zapojiť sa plánuje aj maďarská MTVA.

Mária Terézia bude mať pokračovanie. RTVS sa dohodla s ČT a ORF
Zdroj: Archív

Tri verejnoprávne televízie – RTVS, ČT, ORF spolu s producentskou spoločnosťou Beta Film sa definitívne dohodli na pokračovaní historickej minisérie Mária Terézia, ktorá sa stretla s mimoriadnym diváckym záujmom vo všetkých troch krajinách. Zapojiť sa plánuje aj maďarská MTVA.

​Autorkou scenárov bude tak ako pri predchádzajúcich dvoch častiach Mirka Zlatníková a réžie sa opäť ujme Robert Dornhelm. Nič sa nezmení ani na obsadení hlavných postáv. Máriu Teréziu stvárni rakúska herečka Marie Luise Stockinger a jej manžela Františka Štefana Lotrinského si zahrá Vojtěch Kotek.

Scenáre by mali byť hotové na jeseň, následne sa budú vyberať lokality a začne sa s kastingmi. Dej príbehu sa posunie o niekoľko rokov dopredu. Natáčanie je naplánované na budúci rok a RTVS odvysiela nové dve časti v premiére počas Vianoc 2019.

„Som nesmierne rád, že sme sa spolu s koprodukčnými partnermi dohodli na pokračovaní tejto mimoriadne úspešnej minisérie a verím, že si tiež získa priazeň divákov. Je to typ projektov, ktoré bude RTVS aj v budúcnosti podporovať,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Mária Terézia vznikla ako unikátny koprodukčný projekt štyroch verejnoprávnych televízií - slovenskej RTVS, Českej televízie, rakúskej ORF a maďarskej MTVA - k 300. výročiu narodenia najznámejšej panovníčky Rakúsko-Uhorskej monarchie.

Historická miniséria lámala čísla sledovanosti vo všetkých krajinách. Na Slovensku sledovalo prvú časť v minuloročnej premiére na Jednotke 772-tisíc divákov starších než 12 rokov s podielom na trhu takmer 30 percent. Druhú časť videlo 789-tisíc divákov nad 12 rokov s podobným podielom na trhu.

Záujem o minisériu prejavili aj ďalšie krajiny. Vysielacie práva kúpila talianska verejnoprávna televízia RAI, francúzska televízia ARTE pre Nemecko a Francúzsko a  licencia sa taktiež predala do Mexika.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.