Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.06.2018, 18:23

RTVS hrozí pokuta za Matovičov výrok. Nazval Bugára zradcom

Možné porušenie zákona sa týka marcového príspevku "R. Fico je pripravený podať demisiu".

RTVS hrozí pokuta za Matovičov výrok. Nazval Bugára zradcom
Zdroj: Správy RTVS

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa na svojom dnešnom zasadnutí zaoberala ďalšími sťažnosťami divákov na vysielanie rádií a televízií. 

Voči RTVS začala správne konanie za nedodržania objektívnosti a nestrannosti spravodajských a politicko-publicistických programov.

Možné porušenie zákona sa týka príspevku R. Fico je pripravený podať demisiu, ktorý Jednotka odvysielala vo večerných Správach RTVS dňa 14. 3. 2018.

Zdroj: Správy RTVS

​V príspevku moderátor Ľubomír Bajaník informoval, že predsedovia koaličných strán – Róbert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár oznámili zásadné politické stanovisko po celodennom rokovaní. Róbert Fico okrem iného oznámil, že považuje za dôležité, aby súčasná vládna koalícia naďalej napĺňala mandát, ktorý dostala vo voľbách od voličov. 

Uviedol tiež, že prezidentovi Kiskovi ponúkol na vyriešenie krízy svoju demisiu s tromi podmienkami: prezident bude rešpektovať a garantovať výsledky volieb z roku 2015, koaličnú zmluvu a nového premiéra navrhne Smer-SD ako najsilnejšia koaličná strana.

Na záver príspevku odznelo krátke vyjadrenie Igora Matoviča: „Dlhodobo upozorňujem, že Béla Bugár je zradca a netreba mu veriť. V podstate druhýkrát v zásadnej veci ľudí a svojich voličov zradil.“ Práve na toto vyjadrenie, ktoré odznelo v cca 38. minúte správ, dostala Rada dve sťažnosti od divákov.

„Jeden sťažovateľ namietal minutáž poskytnutú v celom vysielaní Správ RTVS z toho dňa pre strany opozície a koalície a zároveň zaradenie krátkeho stanoviska Igora Matoviča v závere predmetného príspevku. Druhý sťažovateľ namietal len samotné odvysielanie tohto výroku Igora Matoviča, pretože ho považuje za nemiestny a nedôstojný," uviedla pre Stratégie Lucia Michelčíková, hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu. 

V správnom konaní Rada možné porušenie zákona podrobne preskúma, vyzve RTVS na vyjadrenie, vyhodnotí všetky skutočnosti a buď rozhodne o tom, že k porušeniu zákona skutočne došlo, za čo uloží sankciu (v tomto prípade do úvahy pripadá upozornenie na porušenie zákona, prípadne povinnosť odvysielať oznam o porušení zákona), alebo rozhodne o zastavení právneho konania, čím skonštatuje, že k porušeniu zákona nedošlo.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.