Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.06.2018, 23:50

Boj o české stanice pokračuje. Skylink mení pravidlá dohody

Vysielatelia protestujú, operátori im dávajú ultimátum, aby vyriešili spor so Skylinkom.

Boj o české stanice pokračuje. Skylink mení pravidlá dohody
Zdroj: TV NOVA

Len minulý rok prišlo na našom trhu k vzácnemu vyriešeniu situácie, keď sa vysielateľom, ako je Nova a Prima, podarilo po niekoľkých rokoch sporov zastaviť neoprávnené šírenie českých
staníc na našom trhu. Výmenou za medzinárodné verzie staníc Nova International a Prima
Plus. V týchto dňoch však jeden z prevádzkovateľov Skylink oznamuje, že české televízne stanice, ako je Nova, Nova Gold, Nova Cinema či Prima, opäť uvádza do svojej ponuky. Klient české stanice dostane za poplatok, a síce – môže si tieto kanály objednať cez svoje elektronické konto v rámci služby nazvanej „český servisný poplatok“, a to za 3,40 eura mesačne alebo 46,10 eura ročne. Službu Skylink prevádzkuje spoločnosť M7 Group. Člen predstavenstva firmy Jaromír Glisník portálu Živé.sk povedal, že spomínaná ponuka využíva pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v rámci EÚ. „Neporušujeme zákony ani platné zmluvy, nemáme dôvod sa obávať žalôb,“ uviedol Glisník.

Trh a vysielatelia protestujú
Inak vidia situáciu samotní vysielatelia. „Konanie slovenského Skylinku považujeme za protiprávne a pripravujeme právne kroky,“ povedala hovorkyňa Novy Jana Ondrejechová. Podľa Novy predstavuje takéto konanie porušenie zmluvných podmienok. Rovnako zarea

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.