Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.06.2018, 20:30

SOS píše výzvu Rade RTVS, dôvodom sú obavy o verejnoprávnosť vysielania

Pod výzvsa podpísali aj Mikuláš Huba, Juraj Nvota, Zuzana Kronerová a Zuzana Homolová.

SOS píše výzvu Rade RTVS, dôvodom sú obavy o verejnoprávnosť vysielania
Zdroj: TASR

Podstatou verejnoprávneho charakteru RTVS musí ostať služba verejnosti, na faktoch postavené, nezávislé, kritické a objektívne informovanie, ktorého dôležitou súčasťou je investigatíva.

V otvorenej výzve na to Radu RTVS upozorňuje Slovenský ochranársky snem (SOS). Pod výzvou je podpísaných 38 signatárov, medzi nimi aj Mikuláš Huba, Juraj Nvota, Zuzana Kronerová a Zuzana Homolová.

Dôvodom sformulovania výzvy sú obavy z ohrozenia verejnoprávnosti RTVS. “Hlboko nás znepokojujú niektoré aktivity vedenia RTVS, ako aj personálne zmeny vo vedení spravodajstva po nástupe nového vedenia," uvádzajú.

Aj na príklade vyjadrení nového programového riaditeľa Mareka Ťapáka sa domnievajú, že manažment RTVS bagatelizuje riziko dezinfomácií, konšpirácií a hoaxov. "Ich šírenie odvracia pozornosť od skutočných problémov, vrátane ochrany prírody, krajiny a životného prostredia. Posilňujú tiež nedôveru voči vedeckým poznatkom, občianskej spoločnosti, ako aj verejným inštitúciám,” upozorňuje SOS.

Radu RTVS preto vyzýva, aby iniciovala a zabezpečila systémové a systematické opatrenia na boj proti šíreniu dezinformácií a hoaxov vo verejnoprávnych médiách. Rovnako žiada prehodnotiť požiadavky dvanástich odchádzajúcich redaktorov RTVS, najmä ohľadom pôsobenia vedenia a manažmentu verejnoprávneho vysielateľa.

Výzvou sa Rada RTVS bude zaoberať na najbližšom zasadnutí, ktoré by sa malo uskutočniť 2. júla.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.