Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.06.2018, 07:01

Nové pravidlá v Netflixe. Filmové štáby majú zakázané objímanie a flirtovanie

Zamestnanci sa na nových opatreniach zabávajú.

Nové pravidlá v Netflixe. Filmové štáby majú zakázané objímanie a flirtovanie

Členovia filmových štábov spoločnosti Netflix majú zakázané na seba navzájom vrhať pohľady trvajúce dlhšie ako päť sekúnd.

Firma tak reaguje na kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu a zneužívaniu #metoo. Streamingová služba uviedla, že je "hrdá na cvičenie proti harašeniu", ktorým sa jej produkčné štáby podrobujú.

Nové pravidlá správania v Netflixe zahŕňajú popri zákaze zízať na seba dlhšie ako päť sekúnd aj zákaz dlhšieho objímania a zákaz flirtovania. Kolegovia sa takisto navzájom nesmú dožadovať svojich telefónnych čísel.

Netflix opatrením reaguje na hnutie #metoo, ktoré otriaslo Hollywoodom a ktoré vážne ohrozilo výrobu seriálu Dom z kariet. Netflix kvôli obvineniam zo sexuálneho obťažovania ukončil spoluprácu s oscarovým hercom Kevinom Spaceym, ktorý v seriáli stvárnil hlavnú úlohu.

"Vedúci pracovníci nás prišli na schôdzke o obťažovaní poučiť, čo je vhodné, a čo nie. Pozerať sa na niekoho dlhšie ako päť sekúnd je považované za nechutné," potvrdil jeden z členov štábu seriálu Čierne zrkadlo.

Nevhodné správanie kolegov vraj má byť okamžite hlásené. Zamestnanci si však z opatrení údajne robia srandu. Pozerajú sa na seba, počítajú do piatich a potom odvrátia oči, potvrdil zdroj.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.