Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.06.2018, 06:00

Kameňák dostane pokračovanie. Nova nakrúca seriál nadväzujúci na filmovú sériu

Vychádza z rovnakého základu ako predchádzajúce filmy založené na anekdotách.

Kameňák dostane pokračovanie. Nova nakrúca seriál nadväzujúci na filmovú sériu
Zdroj: TV Nova

Televízia Nova začala nakrúcať komediálny seriál Kameňák, ktorý voľne nadväzuje na rovnomennú filmovú sériu. Pred kameru sa vrátia aj predstavitelia ústredného manželského páru Václav Vydra a Jana Paulová.

Dej seriálu vychádza z rovnakého základu ako predchádzajúce filmy založené na anekdotách. Odohráva sa v Kameňákove, v ktorom sedí na radnici starosta v podaní Václava Vydru. So svojím zástupcom, ktorého hrá Pavel Kikinčuk, podajú prihlášku do súťaže Pozitívne mesto roka. Informoval o tom portál idnes.cz.

Ministerstvo sľubuje víťazovi sto milión korún (3,9 mil. eur). Súťažiaci však musia splniť rad kladných kritérií, ako je rastúci počet obyvateľov, dobrá zdravotná starostlivosť, rozvinutý kultúrny, spoločenský a športový život alebo čistota, čo sa v Kameňákove nikdy nedarilo.

Réžie projektu sa ujal Ján Novák, ktorý už jeden diel filmového Kameňáku nakrútil a tvrdí: „Chceli sme príbeh, na ktorý môžeme zavesiť hromadu vtipov.“ Vydra, ktorého doplní Leoš Noha, Alice Bendová či Veronika Žilková, s odkazom na štart pôvodnej série dodáva, že ako by omladol.

Prvé tri diely filmovej série Kameňák nakrútil Zdeněk Troška v rokoch 2003 až 2005, potom sa už venoval iným projektom. Kameňák 4 pridal pred piatimi rokmi práve režisér seriálu Ján Novák, Vianočný Kameňák v réžii F. A. Brabca vznikol v roku 2015.

Režisér seriálu Ján Novák, rodák zo Žiaru nad Hronom, pracuje od roku 1995 priebežne pre Českú televíziu, TV Prima, TV Nova a súkromné produkcie. Pôvodne predovšetkým dokumentarista postupne rozširoval svoje portfólio o hranú tvorbu a väčšinu svojich diel si aj sám strihá. V tomto roku už uviedli kiná tri jeho filmy – Dukátovú skalu, Pepíka a Teambuilding.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.