Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.06.2018, 07:03

Rádio Aktual definitívne končí. Rada schválila jeho zmenu na Rádio Jazz

Zmena nastala od 1. júna, rádio hrá v prechodnom období len piesne.

Najväčším politickým úspechom bývalej podpredsedníčky SDKÚ-DS je zrejme post podpredsedníčky parlamentu. V roku 2004 sa však vzdala mandátu poslankyne, aby spoluzaložila Slobodné fórum (SF), s ktorým sa o dva roky nedostala do parlamentu. Martináková si verila aj na prezidentskú funkciu a v roku 2008 ohlásila svoju kandidatúru. Podporilo ju len 5,12 percenta voličov a nepostúpila do druhého kola. So SF kandidovala vo viacerých voľbách, ale ani raz úspešne. V súčasnosti má bezplatne radiť poslankyni hnutia Sme rodina Petre Krištúfkovej.
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Rádio Aktual požiadalo Radu pre vysielanie a retransmisiu o zmenu licencie na programovú službu rádia.  Rada žiadosti vyhovela a spoločnosť C.S.M. group tak mení názov rádia na Rádio Jazz. V časti podiely programových typov má chválené "100-percentné zastúpenie ostatného programu", vysielať bude prevažne hudbu.

Rádio sa transformovalo od 1. júna, v prechodnom období hrá len piesne. Na frekvenciách rádia ide už o tretiu zmenu, pred Rádiom Aktual na nich vysielala Rocková republika.

Rádio Aktual vzniklo v máji pred rokom, zakladateľom je Martin Lengyel. Doménou obsahu bolo hovorené slovo. Jednou z hlavných tvárí Rádia Aktual bola bývalá politička Zuzana Martináková a rozbiehala ho aj redaktorka RTVS Marta Jančkárová, ktorá sa po pol roku vrátila späť do Slovenského rozhlasu. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.