Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.06.2018, 08:52

Instagram spúšta IGTV, dokáže konkurovať Youtube?

Dĺžka videí sa mení z 60 sekúnd na 60 minút.

Instagram spúšta IGTV, dokáže konkurovať Youtube?
Zdroj: Mashable

Instagram v roku 2012 kúpila spoločnosť Facebook za jednu miliardu dolárov. Aplikácia pôvodne vytvorená na zdieľanie fotografií sa rozrástla a momentálne je to sociálna sieť, ktorú ľudia využívajú na uverejňovanie nielen fotiek ale aj krátkych videí a posielanie správ. Dokonca pred niekoľkými mesiacmi umožnili vývojári na platforme uskutočniť priamy predaj.

​Doteraz bolo možné na Instagrame prehrávať videa dlhé 60 sekúnd, novinkou je IGTV, ktorá umožní obsah sledovať až 60 minút. Videonahrávky spúšťa sociálna sieť v najnovšej verzii sociálnej siete.

Podľa šéfa firmy Kevina Systroma je pre mobilné telefóny vhodnejší Instagram ako kanál YouTube, informoval spravodajský server CNBC. Nová platforma zatiaľ pobeží bez reklamy, ktorú ale firma neskôr nevylučuje.

​Systrom novinárom oznámil, že počet aktívnych užívateľov jeho siete práve prekročil jednu miliardu mesačne, zatiaľ čo vlani v septembri to bolo 800 miliónov.

Zdroj: androidpolice.com

Aký je rozdiel IGTV a Instagramom?

Videá bude možné sledovať vertikálne a prehrávať na celú obrazovku. Ako sme už spomenuli, nebude obmedzená ich dĺžka na jednu minútu. Každé vytvorené video môže mať dĺžku 60 minút.

Dostať sa k IGTV bude veľmi jednoduché, stačí potiahnuť smerom nahor, kde si budete môcť vybrať medzi videami "Pre Vás", "Nasledujúce", "Populárne" a "Pokračovať v sledovaní". Videá môžete komentovať a preposielať svojim priateľom.

IGTV bude mať aj kanály, tie budú predstavovať tvorcovia, ktorý si kanál vytvoria.

Užívateľom, ktorí chcú sledovať dlhé videá, stačí aktualizovať svoju existujúcu Instagram aplikáciu, a nová verzia bude dostupná v priebehu niekoľkých týždňov, pre operačné systémy Android aj iOS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.